Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki, wybaczcie za spam tagami. Mam podbramkową sytuację.
Dojechaliśmy właśnie na wakacje do Pruszcza Gdańskiego i przed wjazdem na osiedle gdzie się zatrzymujemy padło mi sprzęgło.
Pracuje ktoś w serwisie lub zna kogoś kto podjąłby się naprawy jutro?
Konieczne będzie holowanie auta. Focus Mk2 2006 benzyna.
Za samochód zastępczy nie pogardzę też ale to nie wymóg, chciałbym mieć naprawiony samochód i nie za miliony monet.

#pruszczgdanski #trojmiasto #motoryzacja
  • 16
@Sm3rf1k: No to mnie dziwi bo robiłem sprzęgło rok temu.
Zrobiłem raptem 15k km więc nie dużo.
Cały czas było ostre i w ciągu 10 sekund przestało działać przy próbie wrzucenia jedynki.
Albo wysprzęglik/linka czy cholera wie.
@snwptest: Mi to jak check engine znika to staję się niespokojny, już 2 rok mam, coś z katalizatorem ale w serwisie mówili aby jeździć, obserwować :D
No własnie tak sobie powiedziałem dzisiaj, że ostatni raz jadę w niedziele, tymbardziej nie handlowa.
Następnym razem w tygodniu z samego rana aby jeszcze można było coś z serwisem zdziałać.
@amarantowy Pruszcz gdański to jeszcze pikuś, w Łebie jest aż jeden warsztat i ziomeczki mi tylko błąd skasowali, jak również 70zl , wracałem do domu niepewnym wozem. Szczęśliwie dojechał 680km ale stres był. do dziś nie wiem co mu jest, w tym tygodniu odstawie go na diagnozę. Oby EGR lub zapchany DPF , bo wtrysk 1800zl sztuka
@snwptest: @snwptest: u mnie jest ten problem że jak jestem na wakacjach to któremuś klientowi auto sie psuje i co roku jeździ tam gdzie my ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Nic dziwnego ale widze że wy też tam gdzie ja jeździcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@snwptest: który mechanik ze narzędzi na wakacje jedzie, klientowi stacyjka się zacieła jak zaparkował i pomylił adresy, straż miejska wiedziała że zaparkował w miejscu niedozwolonym tego samego dnia,
Gdyby nie jakiś dziwny gapia któremu ewidentnie sie nudziło to pewnie by sie nie dowiedziała, ale przy randomowym facecie walić z młotka w stacyjkś nie wypada ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ursus: @Sm3rf1k: @snwptest:
W ramach update:
Dostałem dziś telefon z serwisu.
Do wymiany koło zamachowe + cały zestaw sprzęgła + wysprzęglik. Wyceniki na 3000zł z robocizną+ 7 dni oczekiwania na same częsci bo dzisiaj nie ma koła zamachowego. (#!$%@?, nie wiedziałem, że w benzynie jest koło zamachowe).
Powiedział, że to koło jest spalone, zrobił się wyciek przy wysprzęgliku i pedał zapadał się.

Druga opcja jak to nazwali partyzancka to
@amarantowy hm..drogo z tym sprzęgłem. Do mojej mazdy 2005r. 1.6 klekot całe kompletne sprzęgło z nową dwumasą marki Luk (podobno bardzo dobre) to ~1780 zł + robocizna. Jeżdżę od zakupu w 2015 i nie zmieniane ale obawiam się że zbliża się czas wymiany niestety...ale cóż za 2,5tys nie kupię innego samochodu o takich walorach, komforcie i tego rocznika więc pozostaje robić.
Twój focus przeczy teorii, że w benzynie to nie ma się