Wpis z mikrobloga

@SmutnyNormik: To wynika tylko z tego, że kultura chrześcijańska niszczy i zaciera ślady każdej innej kultury na terenie który podbiła. To ekspansywna i agresywna kultura. Palenie książek i ludzi, mówi ci to coś? Jak miały przetrwać inne źródła?

Dalej mają takie zapędy, nie można żyć po swojemu w Polsce, nawet jak nikomu nic złego nie robisz. Kończy mi się tolerancja dla tych zabobonów.
@DeadIy Panie
@mamtrzybuty
@Kempes

Panie i panowie kochani. Zacznijmy tak kultura chrześcijańska nie jest wcale agresywna i zanim któryś z miłych panów zacznie mi tutaj wywijać młotem na czarownice to KK nie miał z tym nic wspólnego, tak wbrew pozorom święta inkwizycja nikogo nie zabiła. Dalej co do lokalizacji miast wsi i takich tam. Jasne napewno gdzieś miasto założono zupełnie bez pomocy opactw i klasztorów. Ale uwaga zmierzmy się z historią, otóż
To wynika tylko z tego, że kultura chrześcijańska niszczy i zaciera ślady każdej innej kultury na terenie który podbiła.


@mamtrzybuty: To ciekawe, bo sporo informacji z kultur przedchrześcijańskich przetrwało. Dlaczego KK ich nie usunął? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kempes: dokładnie w tym samym miejscu, może innym lepszym lub gorszym bo jeśli nie katolicyzm to mielibyśmy luteranizm lub prawosławie albo inny odłam chrześcijaństwa to zbliżyłoby naszą kulturę do zachodniej lub wschodniej może byłoby mniej konfliktów, może więcej a może twój stary skacze na bombę do zlewu
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SmutnyNormik: otóż miły panie, chrześcijanie naprawdę tępili obce kulty. Gdyby do dziś dzień panowało "pogaństwo" to zbyt wiele nie dowiedzielibyśmy się o religii szerzonej przez chrześcijańskich misjonariuszy. Tak działa religia.
@Grishnok Szanowny, ale my bardzo wiele wiemy o pogaństwie czyż nie? Pozatym bardzo dobrze że pogaństwo padło gdyż za peruna biegaliśmy po lesie i skrobaliśmy w drewnie, a za Jezusa budowaliśmy szkoły katedralne.