Wpis z mikrobloga

Naszła mnie rozkmina pt.: każde pokolenie ma własne odliczanie (skojarzenia muzyczne nieprzypadkowe ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), dlatego od razu skleiłem krótki film, aby Wam ją przybliżyć.

Słowa "Ignition Sequence Start" wypowiedziane w lipcu 1969 roku przez spikera podczas finalnego odliczania do startu misji Apollo 11, są dziś totalnym symbolem i ikoną tamtych dni. Nagranie audio było potem wielokrotnie samplowane i używane w różnych kontekstach kultury. Wtedy jeszcze nikt nie spodziewał się, że słowa te staną się absolutnie legendarne. Dla mnie są one symbolem niesamowitych umiejętności człowieka jako istoty, która zdołała zbudować maszynę, potrafiącą wzbić się w kosmos i pokonać ziemską grawitację.

Prawie 50 lat później - w 2018 roku, spiker ponownie wypowiada znamienną komendę: "Sideboosters Ignition", podczas finalnego odliczania do pierwszego startu Falcona Heavy. Uważam, że te także staną się legendarne za paredziesiąt lat. Staną się symbolem cywilizacji, która (dzięki opanowaniu technologii ponownego używania rakiet kosmicznych) rozpoczęła faktyczną drogę do kolonizacji innych planet.

Tak będzie !

#spacex #nasa #apollo11 #falconheavy #kosmos #ciekawostki
ahuramazda - Naszła mnie rozkmina pt.: każde pokolenie ma własne odliczanie_ (skojarz...
  • 7
@ahura_mazda: Falcon Heavy to nie jest zadna spektakularna rakieta... W przeszłości juz latały podobne i nawet dalej latają jak delta IV heavy. Też 3 boostery połączone. Falcon Heavy nie wyniósł nic spektakularnego w przeciwienstwie do Saturna i nie wyniesie. Porównanie tych sprzętów i wydarzeń jest obrażaniem znaczenia Apollo.
A to, ze FH jest obecnie najmocniejszą rakieta na swiecie, no coz, ale wciaz dwa razy slabszą od Saturna. SLS będzie miał wiecej
monarchista - @ahura_mazda: Falcon Heavy to nie jest zadna spektakularna rakieta... W...

źródło: comment_79ijI4UuqhVmobBO4ID5WEb5WpQYzckC.jpg

Pobierz
Hej tutaj jest lista skrótów, które pojawiły się do tej pory w tym wpisie i jego komentarzach.

BFR - Big Falcon Rocket – Nazwa używana do określania następnej rakiety SpaceX, która ma być większa niż Falcon Heavy.
FH - Falcon Heavy – Wylądowana (w 2/3) rakieta, składająca się z trzech członów Falcona 9.
SLS - Space Launch System heavy-lift
SLC-40 - Space Launch Complex 40, Cape Canaveral – Platforma startowa 40 na
Falcon Heavy to nie jest zadna spektakularna rakieta... W przeszłości juz latały podobne i nawet dalej latają jak delta IV heavy. Też 3 boostery połączone.


@monarchista: ale w FH spektakularne nie jest to ze 3 boostery a to ze 3 laduja. Cale wydarzenie wyglada spektakularnie.
@GokuMK: spoko, @monarchista nie skumał - zdarza mu się XD

Chodzi o to, że boostery FH wróciły z powrotem na Ziemię i wylądowały symultanicznie. Pierwszy raz w historii zdarzyło się coś takiego. BFR jest następcą FH nawet nie ma co porównywać obu rakiet. Słowa "sideboosters ignition" zawsze będą dla mnie symbolem rozpoczęcia pewnej epoki.