Wpis z mikrobloga

Mircy,
Jak to jest z opoznieniami poniżej 30 dni? One są brane jakoś pod uwagę w scoringu?
Wygenerowalem sobie raport BIK i jestem przerażony. Mam masakrycznie mało punktow - 57/100. Nie mam żadnych zaległości, zazwyczaj trafiają się małe opóźnienia 2 dniowe, bo mało ogarnięty jestem i zapominam.
Najgorzej jest z kredytem odnawialny, bo on w zasadzie sobie jest, nawet nie odczuwam jego obecności, ale on stale nalicza mi jakieś opóźnienia w spłacie:/ Już złożyłem dyspozycję aby to zamknac(on sobie trwa od 2015), ale w BIK pisze że wydałem indywidualną zgodę na udostępnianie danych przez 5 lat po spłacie.

Czy mam szansę na hipoteczny, mając scoring tak niski mając zdolność dwukrotnie przekraczająca zobowiązanie? Biorę to z żoną, a jej scoring jest bardzo dobry.
#bik #kredythipoteczny #kredyt
  • 6
@DodatnieUjemny: Hej, sama ocena punktowa nie ma dużego znaczenia. Ważne jest to co na nią wpływa. Opóźnienia mogą być problemem. Na szczęście jednak są niewielkie. Nie powinno zablokować to możliwości otrzymania kredytu hipotecznego, natomiast może spowodować obniżenie maksymalnej kwoty kredytu. W tej sytuacji kupując mieszkanie na rynku wtórnym i płacąc zadatek należy zabezpieczyć się zapisami dotyczącymi zwrotu zadatku w przypadku nieotrzymania kredytu.
@marcpol: Sorry ze odkopuje ale może orientujesz się jak to wyglada jak dwa lata temu mam kilka opóźnień w spłatach ale do 30 dni to tez biorą to pod uwagę przy wniosku o hipotekę? Chce wziac z żona kredyt a ona tez ma kilka opóźnień w tym powyżej 50 dni. Jest się czym martwić?