Wpis z mikrobloga

Lecę we wrześniu na Sardynię, mam już wypożyczone autko z GoldCar w Cagliari. Plan wakacji obejmuje objechanie Sardynii do okoła zaczynając od wschodniego wybrzeża -> północ -> zachodnie wybrzeże i z powrotem do Cagliari. Pytanko:
-jak wyglądają drogi na Sardynii, jak jeżdżą Włosi, czy oznakowanie dróg jest takie samo jak u nas?
-Czy są jakieś drogi, punkty etc., których warto unikać podczas podróży autem?
-da się z Włochami dogadać po angielsku?
-jak wyglądają ceny jedzenia w sklepach i restauracjach - porównywalnie jak w Polsce czy drożej?

#sardynia #wlochy
  • 5
@Stachu_a_kto_przy_telefonie jechalem tylko z Cagliari do okolic Olbi. Czesc malownicza SS125. Spoko droga, znaki takie same. W knajpach wszedzie dogadasz sie po angielsku. Sniadanie na dwie osoby okolo €35. Obiad okolo €45. Kolacja z alkoholem od €50 do €80 ( frutti di mare, ryby z grila ). Pizza od chyba €7 o ile pamietam. Swietne lody i doskonala kawa. Generalnie jedzenie bardzo dobre.
W czasie siesty wszystko pozamykane - najwyzej jakas kanapke
- drogi dobrej jakości, ja lądowałem w Alghero i jak jeździłem po północnej części to odniosłem wrażenie że Włosi jeżdżą szybko ale kulturalnie (np. zjeżdżają na pobocze ułatwiając Ci wyprzedzanie), natomiast mój brat (Cagliari) w tym samym czasie na południu twierdził, że jeżdżą jak wariaci :)
- najlepiej unikać górskich dróg (spalanie + zmęczenie ) ale nie zawsze się da tunelem
- da się dogadać ale w mniejszych wioskach możesz mieć problem.
@Stachu_a_kto_przy_telefonie: Byłem, jeździłem, jak ja to oceniam:
- jeżdżą jak #!$%@?. Wymuszają, zajeżdżają, nie dbają o auta. Po Cagliari jechało mi się fatalnie, ale za miastem już okej. Drogi są dobre i można bez problemów podróżować po całej wyspie. Drogi są też tak usytuowane ze czasem warto się zatrzymać i podziwiać widoki :) Znaki te same, choć mam wątpliwości co do ciągłej i zakazów wyprzedzania...
- Młodzi, w miastach czy w
@tarasino: @Stachu_a_kto_przy_telefonie: Jeździłem po tych krętych drogach. Zgadzam się co do zmęczenia i że ciągle trzeba być akupionym. Ale dla widoków pięknych gór warto poświęcić chwilę. Polecam przejechać z zachodniego wybrzeża na wschodnie (lub na odwrót) środkiem wysypy. Wtedy można podziwiać góry i wąwóz <3