Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pokanogi_ipierogi: 10 minut pieszo od dworca są parkingi poza strefa płatnego parkowania gdzie dość często stawalem I nigdy nie miałem żadnych nieprzyjemnosci, chociaż to też pewnie zależy od wartości samochodu XD
@Pokanogi_ipierogi: bezpłatnie zaparkujesz w okolicach Jagiellońskiej, tzn. w tych bocznych, jednokierunkowych ulicach (Lompy, Sienkiewicza, Plebiscytowa, Wita Stwosza) i na równoległych Ligonia i Powstańców, stamtąd masz około 800 m pieszo na dworzec, wejście od ulicy Andrzeja. Musisz jednak uważać, bo bezpłatne parkingi i płatne są tam trochę pomieszane. Na Placu Sejmu Śląskiego jest też dość duży bezpłatny parking pod wydziałem filologicznym.
@caribbean: Będę z Żor jechać, także kawałeczek jest. W prawdzie są jakieś busy do Katowic - sprawdzę jeszcze jak wieczorne połączenia w niedzielę wyglądają, bo pociąg mam po 22.00.
Zapytam jeszcze znajomego z Katowic, gdzie można by parking znaleźć - może też coś doradzi.
@caribbean: właśnie te strefy płatnego parkowania są tam tak śmiesznie zrobione - te uliczki pomiędzy Jagiellońską i Dąbrowskiego są płatne, a pomiędzy Jagiellońską i Powstańców są darmowe. ¯\_(ツ)_/¯
Plac Sejmu Śląskiego wciąż jeszcze darmowy, chociaż czasami jakiś żul upomni się o piątaka za układanie tetrisa z samochodów. Ale to raczej w sezonie akademickim. Ogólnie niedzielny wieczór w wakacje rokuje całkiem dobrze.

@Pokanogi_ipierogi: spoko, udanego wypoczynku!
@Pokanogi_ipierogi: co do zor to albo busem jednym z dwoch jak wiesz a jak autem to darmowy masz na nospr (zamkniety przez parade), za superjednostka albo gdzies na osiedlu. ^^

na kino bym nie stawal na taki dlugi okres