Wpis z mikrobloga

Byłem w sprawdzić słupek i z moich profesjonalnych pomiarów wynika,
- słupek nie jest zgodny z wytycznymi rządowymi ( https://i.imgur.com/lMxdyq6.png ) 125-135 cm na węższej stronie. [ pomiar urządzeniem pomiarowym power tape made in china, długość obudowy 6cm ]
- pomiar pola magnetycznego wykonany sprzętem MQAC2PM/A nie wykazuje zmian względem otoczenia ( https://i.imgur.com/cs9mvIA.png ), nie czułem też ściągania w stronę słupka. Ale rower był ameliniowy.

Jest ciasno, ale nie na tyle, żeby trzeba było jakoś specjalnie zwalniać.
Kolizji nie zaobserwowałem.
Sąsiedzi wracający z zakupów dyskutują o słupkach i parkingu :)
Samochody widoczne na parkingu to "porzucone graty", dojazd jest zablokowany z dwóch stron
Nie ma jak inaczej rozwiązać dojazdu na parking, za budynkiem jest skarpa ~2-3m wysokości ze schodami.

Infrastruktura rowerowa Gdynii w porównaniu do Gdańska jest tragiczna. Parę nowych ścieżek ale integracja - leży.
Ścieżka rowerowa nagle się kończy w ślepej uliczce z zakazem ruchu rowerów po chodniku lub tunelem ze schodami/schodami.
Brak wjazdów z ulicy na ścieżki rowerowe - wysoki krawężnik.
Słabe oznakowanie ścieżek rowerowych ( znak kończący ścieżkę powiedział mi, że przez ostatnie 1000m jadąc ulicą mijałem ścieżkę rowerową ), po zakończeniu ścieżki brak przejazdu rowerowego na przejściu na drugą stronę gdzie był ciąg pieszo-rowerowy.
Główna ścieżka kończy się przy dworcu wjazdem na trawnik za budynkiem dworca, cholera wie jak się przedostać na drugą stronę torów - schody do tunelu.

@resuf - nie zdemontowali ;)
@SwidraVytra - wysokość standardowa, porównywalna do barierek z boku ścieżek na przejściach dla pieszych. Łatwo zahaczyć.
@Illidank - nie da się , pilnują ich https://i.imgur.com/mruoGVC.jpg

#gdynia #rower #katastrofawruchurowerowym #codziennyslupekwgdyni
Pobierz L.....m - Byłem w sprawdzić słupek i z moich profesjonalnych pomiarów wynika, 
- słu...
źródło: comment_1WM5b7OKDoSauuSsez3QXkXK3tmuQRTq.jpg
  • 19
@Line-Storm: Dzięki za pomiary! A infrastruktura rowerowa w Gdyni faktycznie leży i kwiczy, zwłaszcza jak jedziesz Morską w stronę głównej... i c*uj. Brakuje jakiegoś logicznego połączenia ze wzgórzem. Problemem jest też jakość - wystarczy pojechać przez Pucką w stronę Janka Wiśniewskiego - można momentami stracić koła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Line-Storm: Na ostatnie zdanie otworzyłem oczy a potem zobaczyłem magiczne słowo - integracja ( ͡° ͜ʖ ͡°). To dla mnie niesamowite, że od kiedy poruszam się bardziej rowerem po większych okolicach(od 2013) nie ma żadnej sensownej opcji połączenia dróg od strony chylonii z drogami w strone sopotu. Tak jakby w okolicy dworca głównego była granica między dwoma różnymi gdyniami ( ͡° ͜ʖ ͡°).
zeby auta nie jeździły po chodniku. Na debili nie ma rady :/


@Rabusek: Rozumiem jeszcze jakby były słupki oddzielające ścieżkę od ulicy wzdłuż. Bo i tak można przejechać krawężnik i wbić się na ścieżkę czy skrócić sobie drogę na parking etc cokolwiek durnego przyjdzie do głowy. Jak sam napisałeś na debili i tak nie ma rady a dzięki temu jednemu słupkowi już co najmniej kilku rowerzystów doznało uszczerbku na zdrowiu ¯\_(ツ)_/¯