Wpis z mikrobloga

Tym razem w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będzie dzieło po części przebojowe, po części kultowe...
Jeden z kilku filmów w tym klimacie powstałych na przełomie lat 80/90, podmorski horror SF...

" Leviathan " (1989)

**Załoga podwodnej kopalni, wydobywająca z dna morskiego metale ciężkie, odkrywa przypadkiem zatopiony radziecki okręt podwodny o nazwie "Lewiatan".

W kajucie kapitanskiej znajdują sejf, z którego postanawiają zabrać kilka rzeczy, m.in. dziennik kapitański oraz butelkę z wódką. Następnego dnia jeden z górników który napił się wódki zapada na dziwną chorobę, a jego ciało zaczyna mutować.

Już wkrótce wszyscy na pokładzie stacji staną oko w oko z zabójczym potworem...

Występuje m.in. Peter Weller oraz Amanda Pays ukazująca swe wdzięki w pewnej dobrze zapamiętywanej scenie... ;)


Zwiastun.

Strona Filmweb.

Film on-line (lektor, 1080p, cda)

⇨ #zlotaeravhs -** mój tag autorski gdzie znajdziecie wszystkie wcześniej "przypominane" filmy, jak i kolejne które się pojawią...
Ich okładki "hurtowo" można obejrzeć w zakładce z grafiką...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#filmnawieczor #horror #sf #potwor

Montago - Tym razem w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będzie dzieło po części przeboj...

źródło: comment_zib3dN74d2PFBfnjJYCGvc7yDBRkc2RN.jpg

Pobierz
  • 20
@Montago: A jeszcze zapytam - od lat pamiętam strzępy filmu jaki oglądałem za gówniarza na wczasach w świetlicy, był (chyba ;)) o pisarzu którego postaci z książek wyszły do rzeczywistości i jeden z nich miał taki długi ryj niby trąbę i on urywał głowy? Nie wiem ile z tego widziałem a ile narosło w mojej 10 letniej głowie ale może coś trafiłem :)
@Bartholomew o #!$%@? to to, mordo jak ty to skojarzyłes? Ja nawet nie wiedziałem że to czeskie czy tam słowacki. Szok. To urywanie głowy pamietam

Na reddit nawet pytałem ale nikt nie znał, i nie dziwne skoro to pepiki.
A tu nagle w jakimś wątku z 30 plusów typ kojarzy :)
@mitchumi: @Bartholomew:

Słyszałem dość pozytywne opinie o tym filmie, ale nigdy nawet zwiastuna nie widziałem...
A to "demoludowa" ciekawostka ;)

@mitchumi:
Gdzie tam po jakichś reddit-ach szukać - trzeba w odpowiednim miejscu :P

33 + , ale za to nieprzebrana wiedza VHS-owa u osób tu zaglądających :)

Nie liczy się ilość, a jakość...

A tu mamy "Hight Quality" :D