Wpis z mikrobloga

@Kubul: polecam( ͡° ͜ʖ ͡°) to też dobre pytanie do weryfikacji bo jeśli zna takie pojęcie to mogę przyjąć że na 90% to naprawdę jest jego zainteresowanie.
@Shusey: Totalny bezsens. To, ze ktoś się czymś nie interesuje to nie oznacza, ze musi mieć 100% wiedzy w tym temacie. Tym bardziej jak piszesz, ze wyszukujesz jakieś dziwne pojęcia z zakamarków google. Ja się interesuje historia, czy szuka na przykla chodziłam na olimpiady, czytam książki, artykuły itp. ale wynika z tego, ze walnąłbys mi jakaś data albo postacią i jeśli nie powiedziałabym o co chodzi to kłamie? Co do OPa-
@somskia: Czekalem na to( ͡° ͜ʖ ͡°) Po pierwsze nie jestem rekruterem tylk technicznym, który weryfikuje wiedze danego rekruta. Po drugie skąd wniosek, że pytanie ma być upokarzające czy podbijanie swojego ego? Wiesz ze w takich sytuacjach ludzi można zakwalifikować na takich, którzy potrafią powiedzieć, że nie wiedzą i chętnie zagłebią temat lub na takich którzy bedą #!$%@?ć i coś kręcić. To sa pytanie które sa dobrym
@ediz4: Umięjetność przyznawania się do niewiedzy przez aktualną młodzież jest na poziomie 0 i jeżeli pojawią się taka osoba która odpowiada w pełni szczerze to zyskuje dużo więcej niż "makaron". Ten mem "kiedy naściemniałes w CV" jest tak prawdziwy w dzisiejszych realiach że aż szok. Wiem, że brzmi to absuradalnie ale czasem lepiej zatrudnić "szczerego nie umiem i chce się uczyć - o czym mówi w rozmowie lub da się to
Wiem, że brzmi to absuradalnie ale czasem lepiej zatrudnić "szczerego nie umiem i chce się uczyć - o czym mówi w rozmowie lub da się to wywnioskować" niż"myślę że wiem ale jednak nie wiem XD".


@Shusey: przypominam wciąż że mówimy o zainteresowaniach które zupełnie nie powinny mieć wpływu na proces rekrutacyjny. Firma nie zatrudnia kogoś bo zbiera numizmaty a nakłamałeś w CV to się raczej tyczy umiejętności które kandydat uważa że
@ediz4: Oczywiście, masz tutaj w pełni racje. Zdarzają się czasem takie przypadi, że doświadczenie jest znakomite, cud miód i orzeszki. Dochodzimy do już finiszu i pytań "rozluzniajacych" którymi sa przeważnie zainteresowania czy jakies ciekawe certyfikaty które posiada rekruter. I człowiek mi wpisuje ,że lubi makramy. No to się go zapytam jakich węzłów używa(to jest bardzo proste pytanie) odpowiada, że no on tak do końca to nie wie bo to jego żona