Wpis z mikrobloga

Uszanowanie. Poszukuję laptopa dla różowej, wymarzyła sobie coś lekkiego z matrycą 14 cali, żeby łatwiej jej było go nosić. Oczywiście chciałaby wydać jak najmniej i mieć nowego ze sklepu. Głównie zajmuje się pisaniem tekstów, bloga, okazjonalnie coś kombinuje w programach graficznych lub odpala Sims 4. Założyłem, że należałoby odrzucić wszystkie Pentiumy i Celerony i szukać sprzętu od 8GB RAM wzwyż. Dysk i system nie gra roli, ma własne (licencję i ssd).
Póki co zastanawiamy się nad Acerem Swift 3, HP 14 i HP Pavilion 14.
Czy ktoś miał styczność z HP 14 z procesorami AMD? Można za 2100zł (obniżka + voucher) wyrwać taką maszynkę z 8GB RAM dual channel, Ryzen 5 3500u i 512GB SSD. Za 100zł więcej można podwoić dysk, ram lub wziąć mocniejszy procek (też ryzen).
Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć nt. wymienionych opcji? Czy są one opłacalne/czy jest to dobry sprzęt? A może jakieś sugestie odnośnie alternatyw?
Pozdrawiam.
#laptopy #laptop #komputery
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DoctorRzepa: ja ostatnio kupiłem huawei matebook d14 za jakieś 2100 i jestem zajebiście zadowolony szczególnie jak chodzi o jakość wykonania. za te pieniądze z nowych to chyba nic lepszego nie znajdziesz
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
@waciak: @kt13:
Sam to mówiłem różowej. Pewnie skończy się na Acerze bo Delle kosztują.
@linaam: @maniok: @rukh:
Bardzo fajna opcja, lecz brak możliwości dołożenia RAM mocno boli. Dla mnie to jak jednorazówka, a bardzo lubię zabawę w recykling sprzętów (szroty sprzed 10 lat z dołożonym RAM i SSD dalej funkcjonują w rodzinie i przyzwoicie się sprawują).
Jakieś sugestie oprócz Matebooka?
@DoctorRzepa dla mnie 14 to już dużo. Mam Acera aspire 11,6 kupionego tylko po to by był mobilny i dało się na nim robić notatki (o Simsach mogę zapomnieć) i już chodzi 4 lata. Tylko raz tuż po zakupie trafił na gwarancję na wymianę płyty głównej i od tego czasu spokój. A ile się naszukalam to głowa mała, bo w tej wielkości to są raczej zabawki dla dzieci z mniejszą ilością ram
@kt13: Obecnie używany laptop to HP 2000 z i3-3110m, nigdy nie było z nim problemów. Zatem decyzją różowej, trzeba było zacząć szukać od tej właśnie marki. W międzyczasie weszła promocja na HP z AMD przy zakupie w aplikacji x-kom i po przekalkulowaniu wyszło, że warto wziąć go pod uwagę. Oprócz tego w rodzinie są jeszcze 2 HP, ale to biznesówki więc zupełnie inna liga.
Okolice 14" to optymalny rozmiar, małe ekrany
@DoctorRzepa moja mama miała HP nie pamiętam już jakiego to nawet nie szło go wyczyścić bo podobno obudowa była w ciul problematyczna, dwa serwisy nam odmowily że się nie podejmą, bo można w niej łatwo wyłamać zaczepy. jak chcecie HP to bierzcie rozszerzona gwarancję na wszelki ;) ale ja jestem w ekipie Acera jezeli chodzi o laptopy spoza klasy biznesowej.
@DoctorRzepa: Jest następca Huawei Matebook D z procesorem Ryzen 5 3500U, jednak jest on ciężko dostępny z powodu tej afery. Nazwa modelu to Honor Magicbook 14. Jak będziesz szukał, to tylko znajdziesz ceny o 500 zł wyższe. Więc nie warto.
@Gajwer2: Zastanawiam się, czy dedykowana grafika w ogóle jest potrzebna. Raz na miesiąc zabawa w gimpie lub photoscape raczej powinna w miarę sprawnie działać na integrze. W obecnej maszynie siedzi Radeon 7400M. Wystarczy, że zakupiony sprzęt będzie szybszy od obecnego.
@Gajwer2: Wedle testów na youtube The Sims 4 śmiga elegancko na integrze w i3-8130u. To jedyna gra, jaką różowa kiedykolwiek odpaliła na laptopie. I rzadko to robi. Jej bardzo zależy na minimalizacji kosztów, zatem szukam "optymalnego minimum". Wygląda na to, że wybór padnie na Acera Swift 3 z i3-8130u i 8GB ram (w x-kom sprzedają z dołożonymi kośćmi). Slot m.2 i SATA oraz SODIMM DDR3 to całkiem niezłe możliwości rozbudowy. w