Wpis z mikrobloga

Policjanci na koniach w Galveston w Teksasie zatrzymali i z pomocą sznura transportowali 43-letniego Donalda Neely. Zdjęcie trafiło do mediów i stało się kolejnym punktem w debacie o rasizmie w #usa

O sprawie piszą m.in. New York Times , The Washington Post i BBC. Na Facebooku lokalna policja wydała oświadczenie
m.....0 - Policjanci na koniach w Galveston w Teksasie zatrzymali i z pomocą sznura t...

źródło: comment_zVdAeXMaPeuNnqWlry93G5N8IlhOlQ9e.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@T_rex77: uwielbiam jak wykopki ktore nigdy nie byly w usa, nigdy nie zajmowaly sie koniem i nigdy nie pracowali w amerykanskiej policji mowia dookola wszystkim jak policjanci powinni sie zachowac. To jest komedia.
  • Odpowiedz
@peszmerd tak, tak nic sie nie stalo, ale szef policji natychmiast zawiesił stosowanie tej techniki transportowania podejrzanych.... ciekawe dlaczego? Moze dlatego ze przypomina znane z historii Usa prowadzenie "czarnucha" na lincz...
  • Odpowiedz
@m1600: jakby to był biały mężczyzna to nikt by nie zwrócił uwagi. Sami czarni lubią być postrzegani jako niewolnicy. Jakoś nikt nie zwrócił uwagi, że policja złapała przestępce. Niech mu będzie wstyd. Co może jeszcze wygodny fotel i drink w drodze na komisariat?
  • Odpowiedz
@Kazach_z_Almaty: no tam w niektórych stanach to podobnież maskara była. A że dzisiaj tak nie można, to mnie to ani ziębi, ani grzeje, nie mój kraj i nie moje podwórko. W każdym razie ja się trochę dziwię afro amerykanom, przez tyle lat poniewierania i ucisków nigdy nie wzniecili powstania (wiem tylko o jednym, ale to bardziej incydent był), tym bardziej że w stanach jest tak łatwy dostęp do broni.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@T_rex77: czytasz ze zrozumieniem? Sam sposob byl poprawny i tak wyglada transport konny, tylko powinny czekac na 'suke' zamiast prowadzic go konno.

Od siebie dodam, ze gdyby to byl bialy nie byloby takiego rabanu, bo to =zwyczajny= sposob transportowania przez konna policje.

Ty kazalbys jednemu policjantowi trzymac koniec a drugiemu podejrzanego, ciekaee co by bylo
A) bandzior zaczal uciekac
B) konie by sie sploszyly
  • Odpowiedz