Wpis z mikrobloga

Większość z was, jeśli nie wszyscy, otrzymała już miód jakim jest Roja Elysium Cologne. Niestety również ja jestem w większości, na której to cudo nie osiąga parametrów, których mogłoby się oczekiwać. Posiadam już "klon" od Alexandrii, który w teście ręka w rękę przestał mnie zupełnie zadowalać, można wręcz powiedzieć, że mi zbrzydł - bo jak się okazało - z klonem ma niewiele wspólnego. Trochę czytałam i słuchałam o klonach od Parfums Vintage, które mają się odznaczać na tle innych domów zajmujących się między innymi lub w szczególności klonowaniem, lecz przyznaję bez bicia - nie miałam do czynienia z żadnych ich tworem. Zainteresowało mnie więc coś takiego, jak Parfums Vintage Evolution De L'Homme Soir na sprawdzenie którego mam dużą ochotę. Znaleźliby się chętni na 70ml tego soku w cenie ~6zł/ml?

Nie, flakon nie będzie do wzięcia ( ͡° ͜ʖ ͡°) chyba że zbierze się więcej chętnych

#perfumy #rozbiorka
  • 33
  • Odpowiedz
@corka_mirka: czytałem sporo o klonach Alexandria na basenotes, większość zdań jest na nie - często klony nie stały nawet obok oryginałów, są to zupełnie inne zapachy. Hype jest robiony głównie na YT i niektórzy przyznali się, że Alexandria im płaciła albo wysyłała darmowy stuff za recenzje po myśli marki. Jestem w stanie to łyknąć tak jak łykam to, że Creed płacił Influencerom za hype na Aventusa na basenotes pare lat temu.
  • Odpowiedz
@corka_mirka: Rozmawiałem z ziomkiem z wwa o Parfum Vintage bo ma trochę tego.
Ogólnie nigdy nie mają kodów i stawiają na jakość, ale ich klony niejednokrotnie są droższe od oryginałów.
Zdecydowanie marka dla osób ceniących jakość i nie patrzących że płaci spory hajs za klon.
  • Odpowiedz
Jak przyszła paczka z Elysium byłem mega zajarany, po teście stały się moimi najdroższymi perfumami na siłownie XD
zapach 10/10
trwałość -1/10
  • Odpowiedz
@dr_love: Klony mnie rozczarowują, aczkolwiek ich autorski zapach (chociaż nie wiem na ile można nazwać go autorskim, skoro jest wariacją na temat VIW) już mi się bardzo spodobał. Jedna z pozycji, która miała być klonem Milessime Imperial jest imo klonem (i to całkiem dobrym) Silver Mountain Water XD

@SnoobDuog: Zdaję sobie sprawę z tego, że kasa jak za klon jest niemała, ale jeśli miałabym otrzymać to, czego oczekuję, to why
  • Odpowiedz
@corka_mirka: to skąd te spermobicie na wykopie do Alexandria? :D
Ja to zawsze uważałem żeby ostrożnie podchodzić do takich. Rasasi klonuje, podobno Ajmal, Armafi itd. ale sami dają czadu z autorskimi zapachami; Zresztą, mało kto pewnie i tak kupił Daarej żeby poznać jak pachniał V Valentino ;)
  • Odpowiedz
@corka_mirka: Pytanie na ile to dobry klon (i nie mam na myśli jakości i parametrów) a na ile kolejna wariacja jakiegoś zapachu.
Elysium akurat może nie być problemem sklonować choć Alexandria się niezbyt zbliżyła, ale już Enigmę czy Scandal to szczerze wątpię.
  • Odpowiedz
@dr_love: Przede wszystkim jest różnica w jakości Armaf, Rasasi vs Alexandria. Może nie ogromna, ale też cena nie jest dużo większa.
No i jak w każdej marce, są lepsze i gorsze klony, ale jakościowo in plus.
  • Odpowiedz
@dr_love: zawsze tęskni się do czegoś, co takie egzotyczne i niedostępne ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie mamy tego na wyciągnięcie ręki i zostajemy karmieni papką podaną przez youtuberów, dla których wszystko jest outstanding i tak chodzimy powtarzając te głupoty. Nie testowałam wiele, więc nie chcę się wypowiadać, że Alexandria to szajs, więc radzę podchodzić z własnym rozumem.

@SnoobDuog: To już się okaże, jak dostanę to w
  • Odpowiedz
@SnoobDuog: ale jak zmierzyć tą mistyczną jakość? "jakość" to dla mnie takie gadanie na siłe bo \ ciężko #!$%@?ć coś lepszego niż Armaf CDNI albo La Yuwawam i wątpie by amerykanie to zrobili lepiej od arabów
  • Odpowiedz
@SnoobDuog: już pani od Clive Christian powiedziała kiedyś na temat jakości pewną ważną rzecz, parafrazując - my używamy takich samych składników jak inni tylko inaczej je ze sobą łączymy.
  • Odpowiedz
@dr_love: Ogólnie moje opinie co do Alexandri opierają się na sprawdzeniu 5-7 zapachów od nich, nie na komentarzach z youtube.

@corka_mirka: @dr_love: apropo komentarzy outstanding, sporo hypu na youtubie teraz zbiera właśnie Parfum Vintage i dziwnym trafem najwięcej od Frag-Mentala który jest z UK tak jak i marka Parfum Vintage.
  • Odpowiedz
@SnoobDuog: bardzo możliwe, dlatego ja staram się unikać yt, wole jednak czytać jak polecasz coś Ty albo inny minishcap :P (wiadomo, że nie zawsze będzie ok jak np. PdM ale z takiego yt mam 0 info czy typ jest jakis opłacony czy co )
  • Odpowiedz