Wpis z mikrobloga

Mirki czy koszenie traw i ścianie żywopłotow od godziny punkt 7 przez pracowników spółdzielni jest normalne? To nie jest ścianie tylko #!$%@? pod oknami ludzi. Ja rozumiem że mają do pracy na 7 ale #!$%@? dzieci mają wakacje ludzie przychodzą po nocy. Mam ochotę iść tam do spółdzielni i to jakoś załatwić no bo #!$%@? wg. Mnie to trochę przesada.

#blokowisko #pytaniedoeksperta #spoldzielniamieszkaniowa #pracbaza
  • 72
  • Odpowiedz
@thebestisyettocome prawda jest taka, że możesz co najwyżej złożyć skargę ale i tak jej nie wysłuchają. Dlaczego? Ponieważ, w zapisie prawnym nie ma czegos takiego jak cisza nocna (To jest umowna zasada, lecz prawnie nie mogą im nic zrobić). No ale 7 rano to nie jest już noc lecz poranek więc mogą robić co im się zywnie podoba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@thebestisyettocome: Jak nie umiesz zamknąć okien albo masz nie szczelne to Twój problem. Cisza nocna jest do 6.00, panowie mają prawo "#!$%@?ć" i od 6, więc ciesz się że masz spokój aż do 7.00. Nikt nie będzie się do Twojego widzimisię dostosowywać.
  • Odpowiedz
Cisza nocna jest do 6.00,


@micke: Nie ma w prawie czegoś takiego jak cisza nocna. Co najwyżej jest to definiowane w regulaminach poszczególnych spółdzielni. Owszem, większość ustala to na godziny 22-6, ale nie ma pewności, że tak jest wszędzie.
Tak samo jak spółdzielnie regulują w jakich godzinach można przeprowadzać remont (prace uciążliwe), np. u mnie jest to do godz. 17 (ale nie pamiętam od której).
  • Odpowiedz
  • 73
@thebestisyettocome lepiej zeby robili w samo poludnie, w 30stopniowym upale? Ale wtedy będą się pluli ludzie którzy wrócili z nocek i do 14 śpią.

Więc może niech kosza trawe nożyczkami, po cichu, mogą zacząć nawet o 4 w nocy wtedy.
  • Odpowiedz
Jak mnie wku*** takie coś, oczywiście trzeba się dopasować bo jakiemuś paniczowi nie pasuje, później kolejnemu jak Tobie będzie. Jak Ci nie pasuje to sobie dom postaw i sam koś trawę po pracy albo w weekendy albo zwolnijcie tych ludzi i sami jako mieszkańcy sobie róbcie. Budują się nowe osiedla to problem, ze jeżdżą maszyny, beton itp. Najlepiej żeby na taczkach to wszystko wozili
  • Odpowiedz