Wpis z mikrobloga

WRÓCIŁEM!

#afera #aferamadonny #moderacjacontent

Czytałem co tutaj się działo na moim wygnaniu i pisałem do moderacji kilka rzeczy. Chłopaki/dziewczyny, nie wiem kto tam siedzi, ale albo są bardzo dumni i nie potrafią się przyznać do błędu, albo są zastraszeni z góry, że nie mają zmieniać decyzji ani wycofywać się ze swoich decyzji, albo zwyczajnie nie ogarniają co się dzieje. Bóg jeden wie co to w ich głowach siedzi i co się dzieje w serwerowni.

Nie mam pojęcia jak ich praca wygląda, ale domyślam się, że powinna ona opierać się na regulaminie i pewnego rodzaju sprawiedliwości, czyż nie? Więc usunięcie dorobku kilku lat z jakiegoś konta powinno mieć dosyć dobry powód, nie sądzicie? Ja też się z wami zgadzam, tak powinno być, niestety tak nie jest. Moderacja czy ktokolwiek kto wrzuca te sławne czerwone teksty uważa, że wystarczy napisać, że ban jest zasadny, lub że banowali tylko konta zgłoszone, lub też, że to zgodne z regulaminem i naruszono czyjeś dobra osobiste czy coś tam. Problem w tym, że nie pokazano na to żadnego dowodu, a słowo moderacji ma dziś tak wielką wagę, że już prędzej zaufałbym trzylatkowi z naprzeciwka.

Dowody, tego nam brakuje w tej sprawie, słów od moderacji mamy niewiele, a większość można wyrzucić. Screen z przewinieniem? Po co, lepiej usunąć wszystkie wpisy i komentarze jednym kliknięciem. Dowód na multikonto? Po co, lepiej powiedzieć, że oni lepiej wiedzą i on ma się przyznać. (szkodliwość kont z 0 i 5 akcji jest OGROMNA i osoba zasługuje na bana), no chyba, że będzie się płaszczyć.

Ogólny brak szacunku do użytkowników. Traktowanie ich jak jakich, za przeproszeniem, idiotów? Małe dzieci, które chcemy za coś skarcić? Nie rozumiem zachowania moderacji i administracji.

Nie twierdzę, że późniejsze bany były bezzasadne, twierdzę, że co najmniej 3 były zupełnie nieadekwatne do tego co zostało zrobione. Tak jakby ochroniarz miał strzelać do kogoś w sklepie, bo bramka na wyjściu zapiszczała. Zabił złodzieja. A czy aby na pewno? Nie lepiej byłoby to wcześniej sprawdzić? Pewnie lepiej, tylko czasem "władza" zakrywa zdrowy rozsądek.

Pozdrawiam i wracam do pracy :)
Queltas - WRÓCIŁEM!

#afera #aferamadonny #moderacjacontent

Czytałem co tutaj si...

źródło: comment_h7HToFoofho9IWxkxfdclInDoQvV95W6.jpg

Pobierz
  • 9
@6REY1MISTERIO9: dodam, że belka jest dla nich bardzo wygodna, po stawia ich w pozycji siły. Nie ma możliwości dyskusji, ucinana jest drastycznie i autor jest stawiany w złym świetle. Tak się tego nie powinno rozwiązywać. Możemy spotkać się na discordzie w małym gronie i to sobie wyjaśnić. Możemy, ale wątpię, żeby oni na to poszli, bo by musieli przyznać się do błędu, a w stosunku do szarych użytkowników jeszcze się to