Wpis z mikrobloga

Czy wy też macie tak, że wolicie wziąć sobie coś na raty niż zbierać na to?
Próbuję na coś nazbierać to po uzbieraniu jakiejś kwoty nagle są rzeczy ważne i ważniejsze. A wezmę sobie na raty 0% i nagle potrafię kupić konsolę, komputer, telefon, rower, hulajnogę xiaomi.

#pytanie #pieniadze
  • 91
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PanKracy582: Ale czego ja niby nie zrozumiałem? OP nie jest w stanie uzbierać żadnych pieniędzy, których nie musiałby w międzyczasie wydać na coś niezbędnego, czyli nie jest w stanie zgromadzić żadnych oszczędności.
  • Odpowiedz
@923y4uyhfds89yf89asyhfp2bqf4fu: nigdy nie wziałem nic na raty łącznie z telefonami komórkowymi (preferuje prepaid) nie lubię być związany zobowiązaniami, tak samo jak nie mam na samochód za 100k to kupuje taki na jaki mnie stać, gdy mam więcej pieniędzy to sprzedaje stary, dokładam i biorę nowszy, lepszy. Polecam ten styl życia. No i nie podałbym ręki komuś kto bierze kredyt na wesele. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 3
@923y4uyhfds89yf89asyhfp2bqf4fu ja kupiłem na raty hulajnogę na oleole, bo przy 20 ratach 0 procent splacają jedna ratę. Zaraz splacilem cały kredyt.


Jeśli zależy Ci na budowaniu historii kredytowej to kiepski pomysł. Jeśli weźmiesz takich kredytów kilka i od razu je splacisz, bank może uznać Cię za osobę zbyt impulsywną, skłonną brać często na raty, chociaż ma na takie zakupy pieniądze. W BIKu za takie zachowania punkty są odejmowane ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@notyourfault nie pamiętam gdzie. Teraz szukam po Internecie i widzę jedynie informacje, że jeśli nie wyraziło się zgody na przetwarzanie danych po ustaniu zobowiązania (czyli spłacie kredytu) to nie naliczana się żadne punkty. Ale nie ma informacji o ich odejmowaniu
  • Odpowiedz
@923y4uyhfds89yf89asyhfp2bqf4fu: W przypadku dodatniej inflacji, przy ratach 0% są one o wiele bardziej opłacalne. Kwotowo płacisz może i tyle samo, ale za te pieniądze już możesz kupić coraz mniej. Tam gdzie jest opcja kupować za 0% na raty to warto to robić.
  • Odpowiedz