Wpis z mikrobloga

To absolutny rekord! Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z siedzibą w Zielonej Górze zebrało w trakcie Pol’and’Rock Festival ponad 630 litrów krwi. Zbiórka krwi jeszcze trwa.

Wakacje to najtrudniejszy okres w roku dla stacji krwiodawstwa w całej Polsce. Krew zebrana podczas 4 dni na Pol’and’Rock Festival unormuje tę sytuację. W pierwszej kolejności zasili lubuskie i wielkopolskie szpital

https://www.wzielonej.pl/informacje/polandrock/630-litrow-krwi-zebranych-na-polandrock-festival-bedzie-jeszcze-wiecej/

#polska #neuropa #bekazprawakow #4konserwy
Pobierz
źródło: comment_sOJbI4Gjd7vh76wUjjl3Udnmae7UEDKp.jpg
  • 128
@Thon: hmm... zastanówmy się dlaczego w wakacje ludzie oddają mniej krwi? Między innymi dlatego że wyjeżdżają np. na Woodstock. Podejrzewam że gdyby nie Woodstock to Ci wszyscy ludzie i tak by oddali krew w swoich miastach, a prawdopodobnie nawet więcej, bo trzeba nie pić dwa dni, co na takiej imprezie może być wyzwaniem
@Piotrrrrrrr: Hej, masz wyłączone wiadomości. To jak wygląda szczegółowo droga krwi od dawcy do biorcy?
1) Jakie i w jakiej technologii przeprowadza się badania na jednostce krwi- ciekawią mnie szczególnie te na obecność chorób zakaźnych, zwłaszcza egzotycznych (japońskie zapalenie mózgu, Denga, malaria, zoonozy)?
2) czym (jakim preparatem) wiąże się czynniki krzepnięcia - jakie stosuje się konserwanty.
3) jakie warunki dyskwalifikują przetoczenie już pobranej jednostki krwi? Zawartość jakich substancji/obecność jakich odchyleń od
@moria: Drogi kolego (koleżanko) ja chciałem wytłumaczyć dlaczego 3/4 krwi z tej imprezy pójdzie do utylizacji a nie tłumaczyć Ci większość zasad działa ja RCKiK. Zakończmy proszę ta rozmowę, możesz uznać mnie za kogokolwiek chcesz ale nie będę tutaj tłumaczył Ci regulaminu i zasad działałania całej jednostki. Pozdrawiam serdecznie i proszę o nie ciągniecie wątku.
Jeszcze zwrócę na coś uwagę, mianowicie ; „jeśli coś jest na stronie RCKIK to nie musisz na to odpowiadać” czyli wnioskuje, ze na resztę 9 Twoich rozległych pytań MUSZĘ !! Odpowiedzieć XD nie tak miała wyglądać ta rozmowa, przykro mi, ze tak się to kończy. Pozdrawiam Cię serdecznie kimkolwiek jesteś.
Zawiodłem się na Twojej wypowiedzi ale postaram się odpowiedzieć ( w skrócie ) na Twoje ostatnie pytanie; wszystkie sytuacje które wymieniłeś czyli; kac, alkohol, narkotyki... itd dyskwalifikują kandydata do oddania krwi, jeśli kandydat skłamie bądź zatai prawdę i odda krew, osocze, płytki krwi itp. Z czymś co mniej więcej wymieniłeś I tak jego „dar” zostanie zutylizowany po badaniu, które przechodzi każda próbka krwi pobrana darczyńcowi tuż przed pobraniem krwi.