Wpis z mikrobloga

mirki z pod tagu #budownictwo mam takie do was pytanie, planuje dać do ocieplenia stropu styropian grafitowy fasadowy(20cm, termoorganiki) a na to wylac 5-6cm wylewki, poddasze bedzie nie użytkowe tylko zrobie sobie jakis maly "
#!$%@? na strychu" 20m2 i ewentualnie zastanawiam sie zeby pod nim wymienić 2x ten miększy grafit na np 10cm grafitowego i 10cm normalnego styropianu poddlogowego EPS 100), jak myslicie jak to sie będzie zachowywać? chodzi mi o popękanie wylewki. Dlaczego tak a nie inaczej? mam tam 200m2 a roznica w cenie miedzy lamba 0,033 fasady a lambda 0,0036 podłogi to 50zl na kubiku czyli na calosci jakies 2-2,5k PLN(niby komuś może sie wydawać malo przy 400-500k za całość, ale tak do wszystkiego doplacajac wychodzi potem 50-60k wiecej za dom, ci co budują budowali zrozumieja..), i zastanawiam sie czy jest sens. Wydaje mi sie ze przy 20cm styro będzie wszystko ok, tak samo gosc z termo organiki mówił ze nie ma sensu przepłacać na podłogę.

#budujzwykopem #budownictwo #architektura #kiciochpyta #pytanie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@demiurg34: Ja mam 2x 10cm zwykły styropian. Na to siatka i klej i tyle. Do chodzenia styka. ugina się miejscami ale żeby komin wyczyścić albo jakieś kartony schować wystarczy.
  • Odpowiedz
@demiurg34: A może 10 styro lepszego i wylewka z perlitem? Widziałem takie rozwiązania i jak na nieużytkowym spoko. Jak panele rzucisz to i mało pomieszczenie tez będzie miał w pełni uzytkowe. Styropian klej na pianę to nic nie będzie plywac i pękać.
  • Odpowiedz
@demiurg34: a zainteresuj się jeszcze styrobetonem. Może Ci podpasuje. Plus taki, że jest lekki i ciepły. Jak chcesz mieć tylko 20m2 schowka to chyba nawet tam nie trzeba wylewki robić tylko połóż sobie płytę OSB.
  • Odpowiedz
@demiurg34: masz odpowiedz w pierwszym komentarzu, rzadko zdarza się taka kombinacja: tanio, szybko i dobrze :) U mnie jest 10+15, zwykły fasadowy styro, na to klej z siatką. Klej ze względu na gryzonie, z którymi walczyłem w trakcie budowy, teraz nie mają jak wejść w styro i jest spokój. Jestem tam 1x do roku, żeby wyczyścić komin, gdybym musiał po tym chodzić częściej to położyłbym OSB, bo ten klej po
  • Odpowiedz
@demiurg34: EPS100 - wynegocjuj cenę na poziomie 180zł/m3 u dostawcy styropianu lub szukaj tak długo jak znajdziesz. Miksokreta potnij na pola 3x3 i połóż tanie panele. Spękanie posadzki to nic strasznego
  • Odpowiedz