Wpis z mikrobloga

https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/reprezentacja-polski/emmanuel-olisadebe-czulem-sie-w-kadrze-bardzo-samotny-wywiad/dkq5n9s
Tak sobie czytam wywiad z Olisadebe i myślę sobie, że ta cała historia z nim, to była jeszcze większa żenada, niż farbowane lisy Smudy, bo oni przynajmniej mieli jakieś polskie pochodzenie.
Koleś, poza faktem kilkuletniej gry w naszej ekstraklasie, nie miał nic wspólnego z Polską, nie identyfikował się z naszym krajem, sam mówi że przyjechał tutaj dla pieniędzy i już po wyjeździe do Grecji nie tęsknił. Kraje typu Francja mają dużo mudżinów w reprezentacji, bo oni się tam urodzili, a nawet jeśli nie, to przyjechali do tego kraju jako dzieci i to Francja, a nie ich ojczyzna nauczyła ich grać w piłkę.
A potem Roger Guerreiro to była powtórka z rozrywki.
#reprezentacja #pilkanozna #olisadebe #niepopularnaopinia
W.....c - https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/reprezentacja-polski/emmanuel-o...

źródło: comment_HI9qfvAuuFKhFyfCVFrnImvHSetzDi7L.jpg

Pobierz
  • 12
@nightrain: Nie wiem, czy nic nie czuł do Polski, w sumie przecież jednak dzięki temu, że dostał u nas szansę miał całkiem ciekawą karierę. Niby mógł to być każdy, ale był akurat nasz kraj.

@WszeborWlostowic: Myślę, że w innych czasach zrobiłby lepszą karierę. A tak trafił do Europy z przebitymi papierami, realnie miał pewnie z 5-6 lat więcej, patrząc po przebiegu kariery. W swoim najlepszym okresie był jednym z ciekawszych
@rooger: pamiętam jak prze mglę, ale on dosyć dobrze grał w Polonii Warszawa, ożenił się z obywatelką Polski i przyjął obywatelstwo, to go powołali do kadry, następnym takim gościem był Roger Guerreiro
@nightrain: Nie wiem, czy najpierw był ślub, a potem obywatelstwo, czy jedno w pakiecie z drugim, czy jeszcze inaczej. Wiem, że dostał w trybie nadzwyczajnym, bo Engel, który go ściągał do Polonii i został selekcjonerem, od początku widział go w ataku reprezentacji (trzeba docenić, że miał Jurek wizję, biorąc pod uwagę, że regularnie w zachodnich ligach do siatki trafiali wtedy Juskowiak, Gilewicz, pokazywał się powoli Wichniarek, Żurawski, Mięciel był skuteczny, Kryszałowicz,