Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Pytanie do osób posiadających w oknach takie kratki / wywietrzniki
Sprawdza to się czy średnio?

Mam problem z wilgocią w pokoju na jesień/zimę i skutkuje to tym,że na ścianie pojawia się grzyb.

Polecone zostało mi właśnie coś takiego, ale co dziwne każda z firm, u której chciałam zamówić montaż czegoś takiego mówi, że podstawowym minusem takiego rozwiązania jest to, że w zimie mróz ciągnie....

Ktoś coś???

#pytanie #pytaniedoeksperta #okna #mieszkanie
#kiciochpyta
MrsHyde - Pytanie do osób posiadających w oknach takie kratki / wywietrzniki 
Sprawdz...

źródło: comment_qKYk1yONci4nTfxYieSEyYiP9NoCBN3x.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@MrsHyde: Pracowałem w oknach i mogę powiedzieć wprost: nawietrzniki w oknach = dziura wywiercona w oknie na wylot. I to są fakty, których nie kryją nawet producenci. Wiercą dziury w oknie na wylot, a potem na to montują nawietrznik żeby jakoś to wyglądało, niemniej to kawałek plastiku który możesz "zasunąć" i nic poza tym. W zimę pizga z tego niemiłosiernie, przy wietrze też ci z tego dmucha. Wymogi są takie
  • Odpowiedz
@MrsHyde: to nie jest w 100% szczelne, nawet gdy jest zamknięte (klapka w środku do otwierania/zamykania nawiewu), zatem oczywiście, że ciągnie i jest zimno. A wentylacja grawitacyjna w mieszkaniu jest sprawna? Może masz zbyt szczelne okna i warto je zimą/jesienią trochę rozszczelnić (np. poprzez ustawienie klamki na ukos), żeby powietrze miało szansę na cyrkulację?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ArchDelux: Z tymi oknami i wentylacją coś może być na rzeczy bo najgorzej jest jak jest zimno i suszy się pranie w mieszkaniu... Wtedy właśnie wilgoć wychodzi na ścianach przy oknach. Szyby są wiecznie mokre, woda się skrapla. Nawet jedna para rolet oberwała grzybem... Oczywiście staramy się aby okna były uchylone, ale nie zawsze się da i nie zauważyłam zbytniej poprawy poza spadkiem temp w mieszkaniu. W ,,sezonie" są porozstawiane
  • Odpowiedz
@MrsHyde: ja mam taką "kratkę" w oknie, bo #!$%@?ło fajkami od sąsiada, który palił przy takiej kratce wentylacyjnej przy szybie wentylacyjnym pionu w swoim mieszkaniu piętro niżej. Diagnoza była taka, że wentylacja jest za słaba (ciąg z tej kratki z komina wentylacyjnego) i żeby ją usprawnić na stałe, to taki nawiewnik właśnie potrzebny (albo permanentne uchylanie okna). Ciąg w kominie wentylacyjnym trochę się poprawił, ale zimą w pomieszczeniu z tym
  • Odpowiedz
@MrsHyde: @Mirkomil: @fizzly: @vizori: @ArchDelux:

#znamsietosiewypowiadam

Nawiewniki to bardzo dobre rozwiązanie, które usprawnia (lub w ogóle umozliwia) pracę wentylacji grawitacyjnej, która jest w 99% polskich mieszkań. Stare okna drewniane były nieszczelne i kiedyś tego problemu nie było. Odkąd pojawiły się szczelne okna plastikowe pojawił problem z niedziałającą wentylacją, robieniem się podciśnienia w mieszkaniu, zaciąganiem powietrza z klatki schodowej itp. Wielu ludzi nie ma nawyku wietrzenia mieszkania kilka razy dziennie i rozszczelniania okna ustawieniem klamki w pozycji "mikrowentylacji" (po ukosie do góry). Stąd pojawiły się nawiewniki, które z założenia są dobrym rozwiązaniem ponieważ jest to nic innego jak czerpnia świeżego powietrza w momencie wyciągania starego powietrza przez kratki wentylacyjne w kuchni i łazience. Ogromny minus to pizganie zimnem kiedy są minusowe temperatury, nawet w momencie zamknięcia takiego nawiewnika. W nowych blokach z półki premium deweloperzy stosują nawiewniki w ścianie przez które powietrze przebywa dłuższą
Winlux - @MrsHyde: @Mirkomil: @fizzly: @vizori: @ArchDelux: 

#znamsietosiewypowiad...

źródło: comment_PLjT15HQTsZAholQWlIXjmdnnWG7DDb2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz