Wpis z mikrobloga

46/100 #100perfum #perfumy

Dzisiaj troszkę krócej, ale treściwie. W kolejnych dniach będę miał zamiar opisać kilka naprawdę wyjątkowych pachnideł.

Amouage Beloved Man (2013, EdP)
Ten twór od Amouage to jeden z - moim zdaniem - najsłabszych ich wypustów. Ma on jednak coś w sobie, co chciałbym opisać.

Otwiera się on dość damsko, jak na męski zapach. Pierwszy wdech i już mam przed oczami lata 80', gdzie perfumy miały za zadanie anihilować całe otoczenie. Tutaj jeden psik potrafi wypełnić cały pokój. Otwiera się żywicą i cedrem z delikatną nutą szafranu i grejpfruta. Później czuć już głównie żywicę. Jest ciężki, duszący, żywiczno-balsamiczny.
Jednemu koledze przypomina on zapach świec, moja panna twierdzi, że pachnie jak szpitalne chemikalia, natomiast koleżanka z pracy uznała, że jest to najlepszy zapach, jaki miała okazje u mnie czuć. Ja jednak uważam, że jest na dziwny sposób pociągający. Kojarzy mi się z typowo arabskimi klimatami, rozgrzanym piaskiem na pustyni, z takim Egiptem i piramidami. Nie wiem, czemu.

Trwałość oczywiście na poziomie 10-12h i - jak na Amouage przystało - bardzo solidną projekcją na 2m.

Przeznaczony jest na zimniejsze dni, żeby przypadkiem nikogo nie udusić. Najlepiej używać go w drodze na cmentarze, pogrzeby i na inne, równie wesołe okazje.

Po dziś dzień zadziwia mnie fakt, że te perfumy są tak skrajnie różnie odbierane przez moje otoczenie. Jedni je kochają, inni nienawidzą. Nie ma nic po środku. Mimo to - kompozycja jest świetna, niebanalna i bardzo zmienna w czasie. Stworzono go z najlepszej jakości składników.

Porównując go do innych zapachów od Amouage, a przy tym jednego z moich signature scent'ów - wypada dość blado. Niemniej jednak dalej jest to bardzo solidny kawał perfumiarskiej sztuki.

Typ: Oriental Woody
Zapach: 7.5/10
Trwałość: 9/10
Projekcja: 8/10
Oryginalność: 9/10
Komplementy: 2/10
Podobne zapachy: ?
Cena: 800zł za 100ml

tl;dr

KaraczenMasta - 46/100 #100perfum #perfumy

Dzisiaj troszkę krócej, ale treściwie. ...

źródło: comment_4Iw7HhwNTfd4JLaNzzsLrF667uBpQxY3.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz