Wpis z mikrobloga

Nie ma gorszego raka niż strony internetowe z przepisami.

Wpisujesz w google "proste dania dla studentów". Oto pierwszy wynik:

TARTA Z ŁOSOSIEM I SZPINAKIEM

I #!$%@? 90% przepisów tak wygląda w tym internecie, i oczywiście nie da się przygotować czegokolwiek


"zastąpiłam jajko papka z siemienia lnianego"
"czy moge dodac inna rybe?"
"czy lososia moge zastapic boczkiem"

I tutaj właśnie wkracza Pani Asia, cała na łosiowo. Pani Asia nie miewa słabszych dni, nigdy nie jest nieuprzejma, wszystko każdemu tłumaczy. Nie jest niczym moderator z elektrody, nie zamyka wątków za najidiotyczniejsze pytania, profanowanie jej przepisów i szkalowanie myśli gastronomicznej. Nie jest też niczym moderator z wykopu, może i ci mają więcej chromosomów, ale Pani Asia radzi sobie nieźle z tyloma, ile ofiarował jej los.

Dziękuję Pani Asiu, podziwiam Panią.

#gotujzwykopem #gotowanie #humorobrazkowy
kfjatooshek - > Nie ma gorszego raka niż strony internetowe z przepisami. 

 Wpisuje...

źródło: comment_OmfKmOtQbRoE6xT9DUmuB8vMjhgWN48B.jpg

Pobierz
  • 12
@kfjatooshek: Ta kobieta musi jechać na jakimś xanaxie, bo nie wierzę, że można być wiecznie tak cierpliwym do tych zjebów. Ostatnio czytałam komentarze do przepisu, który był taką polską wariacją na temat carbonary, czyli de facto makaron + boczek + śmietana + parmezan. Jakaś babka #!$%@?ła boczek, śmietanę i ser, za to wrzuciła mielone mięso, co do #!$%@?. A pani Asi nawet powieka nie drgnęła nad tą abominacją.
@pianinka: serio mam wrażenie, że ludzie zamiast być dzięki Internetowi mądrzejszymi, stają się leniami i idiotami. Po co coś wiedzieć, jak "hehe ważne, że wiem, gdzie zdobyć informacje, jak jej szukać". Ale na pewnym poziomie ignorancji sama teoretyczna umiejętność, staje się fikcją i okazuje się, że ludzie koniec końców nie umieją nic. Im więcej takich Aś, tym lepiej, ale tym samym więcej zjebów, którzy są utwierdzani w tym, że każdy we
@kfjatooshek: na moich wypiekach to samo XD babeczka która prowadzi tego bloga to już chyba jakąś aureolę wyhodowała. co drugi komentarz tam:

czy zamiast cukru mogę użyć erytrytolu?

czy mogę użyć mąki bezglutenowej?

czy mogę mrozić to ciasto?


przepis na migdałowe brownie z malinami, komentarze:

czy zamiast (albo oprócz:)) malin można dać do ciasta pokruszone kawałki chałwy?

Czy moge zamiast malin dodac borowke amerykanska?

Czy można zrezygnować z dodawania migdałów?

A