Wpis z mikrobloga

@epi: oglądałem dzisiaj recenzję Sariela. Ogólnie, to ten model dupy nie urywa. Największe problemy to sterowanie przez BT (brak ciągle informacji o kompatybilnych telefonach, wystarczy odpiąć jeden silniczek i już się apka nie łączy), niski prześwit między przednimi kołami (3 klocki na sobie już blokują ten model) i kilka innych irytujących rzeczy (np wygląd tego dziwnego koła na przodzie między kołami, strasznie słabe te silniczki i samochód ma problemy z podjeżdzaniem
@damw: też oglądałem, ale mi się bardzo podoba ;)
Sariel za bardzo się czepia spraw mało istotnych imho w tej recenzji

brak ciągle informacji o kompatybilnych telefonach


@damw: nie ciągle, nie było informacji w momencie nagrywania recenzji

aktualnie jest dostępne jakieś info:
https://www.lego.com/pl-pl/service/device-guide/control-plus

są wymagania i lista przetestowanych urządzeń
wiadomo przecież, że nie przetestują wszystkich istniejących telefonów
mojego nie ma liście a wszystko śmiga ;)

wystarczy odpiąć jeden silniczek i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@epi: sariwl też wskazał błąd w instrukcji który właśnie popełniłes, te opony na odwrót.
Model genialny. Zazdro.
@Gooma: akurat oponom w instrukcji się nie przygladałem ;)
koła założyłem byle jak, bo nie ma to żadnego znaczenia w zabawie :)
@damw: można się było spodziewać, że dupy nie będzie urywać, kilka silników i trochę klocków. Nie liczyłem na więcej. Do tego u mnie na telefonie nie mogę sterować pociągiem chociaż apka zainstalowana, więc i tu może być podobnie.
@damw: też oglądałem, ale mi się bardzo podoba ;)


@epi: kwestia gustu. W życiu nie wydam 1000 zł na ten model (a prędko jego cena raczej nie spadnie. Spodziewam się, że przez długi czas nie będzie się go dało kupić taniej niż za 800-850 zł), bo moim zdaniem kompletnie jest nieopłacalny, a i sam wygląd mi się nie podoba.

odpinać silniczków nie planuję, więc to też żaden problem

poza tym,
@damw: Zgadzam się z tobą i uważam że Sariel czasami będzie ZA obiektywny przez jego współprace z Lego. Troche nie rozumiem aktualnej koncepcji klockowego giganta, chcieli zrobić skok do przodu w swoich designach i łączeniu tego z mobilkami a wychodzi jak zwykle... Tutaj aplikacja niedopracowana, mało przyjazna do modowania jednym słowem szkoda. Wydali hidden side, zestawy kapitalne a aplikacja to jest #!$%@? nie porozumienie xD.
Już pomijam że w aplikacji dla
W życiu nie wydam 1000 zł na ten model


@damw: nie musisz, jest sporo taniej w sklepach
ja kupiłem za 800zł, co przy porównaniu go z 9398 (który w momencie zakupu kosztował 760zł) jest dla mnie dobrą ceną

a na allegro jest za 750 ;)
zresztą nie oszukujmy się, taka kwota to nie majątek w obecnych czasach

na chwilę obecną jest ona niedziałająca z punktu widzenia osób, które składają MOC.


@
a na allegro jest za 750 ;)

zresztą nie oszukujmy się, taka kwota to nie majątek w obecnych czasach


@epi: o faktycznie. Byłem przekonany (obserwując ceny innych nowych zestawów, które mnie interesują np 10269, 10264 długo trzymało cenę katalogową, 10265 i np cała seria Ideas), że nie da się tego kupić prawie w dniu premiery za niższą kwotę niż sugerowana.
Co do tego czy to jest majątek, czy nie: jak jesteś
Dla nich to już majątek, bo to jest prawie połowa ich budżetu.


@damw: Zgadza się, ale takie osoby raczej mają (albo powinny mieć) inne zmartwienia niż to, jaki zestaw lego technic kupić ;) Nie są imho targetem tego produktu.

ja własne modele składałem już w wieku 10 lat


@damw: Też to robiłem, gdy byłem mały i miałem mnóstwo czasu :D
Ale w wieku 35 preferuję złożyć, pojeździć trochę i odstawić