Wpis z mikrobloga

stan 0xc000000e, mam taki błąd, polega on na tym, iż bios nie może wykryć dysku na którym zainstalowany jest windows. Jaki jest najlepszy sposób żeby to naprawić i sprawdzić czy dysk jest #!$%@? czy nie? Kurde nie chciałbym formatować, bo mam parę przydatnych rzeczy i chciałbym ewentualnie je skopiować tylko nie wiem do końca jak to zrobić zdalnie. Chciałem Ubuntu uzyc, ale nigdy się nie obchodziłem z tym i może chcialby ktoś pomóc xd
#komputery #serwispc #kiciochpyta #pytanie
  • 20
@Prezes_roku odpaliłem windowsa z płyty i jak dałem naprawę to był taki błąd, Ta wersja opcji odzyskiwania systemu jest niezgodna z wersją systemu Windows, który próbujesz naprawić. Spróbuj użyć dysku odzyskiwania, który jest zgodny z tą wersją systemu Windows. No jak będę go chciał zainstalować na nowo to wszystkie dane rip nie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@quelto: no a nie dasz rady kliknąć "napraw" pod "zainstaluj system"? Czy to wtedy pisze że niezgodna wersja? Sam już nie pamiętam. Jak masz dostęp do innego kompa to ściągnij i nagraj na pena/płytkę Lazesoft Recovery Suite - będziesz miał różne opcje naprawy systemu, powinien sobie poradzić.
@quelto: w sumie jak to jest siódemka to próbuj cisnąć F8 przy starcie i wybrać "napraw komputer" albo tryb awaryjny ;). Jak nie działa to pozostaje ściągnąć i wrzucić na pena/wypalić odpowiednią wersję Windowsa, tego Lazesofta tudzież jakiegoś Linuxa.
Alternatywnie zawsze możesz kupić kieszeń na dysk/podpiąć dysk do jakiegokolwiek peceta, jeśli po prostu chcesz zgrać dane ;)
@Odczuwam_Dysonans zastanawiam się czy jest jakiś sposób na naprawienie tego bez formatowania dysku. Dam radę przez Ubuntu uzyskać dostęp do dysku? Też z tego co czytałem to mogę sprawdzić w ten sposób czy jest popsuty dysk czy nie
@Odczuwam_Dysonans jak zainstalować lazesofta na pena, po prostu pobrać czy jakieś dodatkowe czynności jeszcze? Bo jak mowisz, że powinnen poradzić sobie i obejde się bez formata, to chyba najlepsza opcja xx