Wpis z mikrobloga

Serwus wykopowi rowerzyści!

Właśnie przymierzam się do zakupu roweru. Póki co będzie to mój jedyny rower, więc dobrze byłoby, by był w miarę uniwersalny. Rower będę używał dla sportu i rekreacji + do przemieszczania (wypady na kawę), traski powiedzmy do 60km dziennie. Chciałbym przeznaczyć na niego około 3k.

Mieszkam w Trójmieście i to głównie w tutejszym ruchu miejskim będę się poruszał + 30% drogi szutrowe, utwardzone, leśne.

Początkowo bardzo intensywnie zastanawiałem się nad zakupem roweru Romet Aspre, jednak mam wielkie obawy co do braku przedniego amortyzatora. W przypadku wykorzystania roweru do celów stricte sportowych nie będzie to miało dla mnie wielkiego znaczenia (jeździłem przez rok na rowerze szosowym i bardzo sobie chwaliłem). Jednakże przy korzystaniu z takiego roweru do przemieszczania się po mieście (będzie to mój główny środek transportu) , krawężniki i nierówności mogą wydawać się problemem i jazda nie będzie komfortowa.

Następnie moją uwagę przykuły rowery typu cross/ treking. Na papierze wydaje się to świetny kompromis.
Czy znajdę interesujący rower w okolicach 3k zł, w którym dodatkowo będę miał możliwość zablokowania amortyzatora?

A może macie jakieś inne sugestie? Za wszystkie z góry jestem wdzięczny.

Pozdro

#rower #kupnoroweru
  • 3
@cfnylis: mój rower jest dużo bardziej budżetowy ale może przyda Ci się moja rekomendacja. Od ponad roku jeżdżę na rowerze typu crossowego i jest to unibike flash. Sprawuje się idelanie, także na dłuższych trasach
Sprawdza się w lesie, na drogach szutrowych, a ze względu na niezbyt szerokie opony także miło pomyka po asfalcie. A poza tym unibajki są według mnie piękne. Polecam serdecznie.