Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #youngtimer #kupujeauto #mercedes #gieldaklasykow

Mam 50.000 zl wolnych oszczednosci z ktorymi nie bardzo mam co zrobic. Chcialem kupic jakis samochod jako jakotaka lokate tych pieniedzy. Wiem ze roczne utrzymanie to z 10-20 procent, ale w banku mam juz dosc innych 50k ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ktory tych modeli ma wieksza szanse utrzymac wartosc tych 50tys w perspektywie 5-10lat?

Za mercedesem rozgladam sie od kilku miesiecy a na tego Bentleya trafilem przypadkiem, ogladalem to konkretne auto tak bardzo zdawkowo bo nie znalem ceny, ale wygladal na wartego 50k.. Oba to malo popularne przypalowe modele, ale ja lubie taki cyganski styl lat 90tych. Mercedes pewnie bardziej przyjazny do codziennej jazdy, ale mam juz dwa merce coupe.

Moze inne propozycje ciekawego modelu do tej kwoty ktory przez 10lat sie nie rozpadnie i utrzyma wartosc rocznej sredniej pensji?

https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-cl-mercedes-cl500-c140-kolekcjoner-1-wlas-aso-ostateczna-cena-ID6BX8Z0.html#gallery-open

https://www.otomoto.pl/oferta/bentley-turbo-r-bogate-wyposazenie-pochodzenie-japonia-ID6C7PWU.html#075e474937

Mercedes CL c140 vs Bentley Turbo R 88-97r

  • Mercedes 48.1% (25)
  • Bentley 51.9% (27)

Oddanych głosów: 52

  • 10
  • Odpowiedz
@anonimowyrozmowca: Ty chcesz zarobić, przypilnować hajs przed inflacją czy po prostu kupić ciekawe auto dla siebie a jako wymówke i uzasadnienie mieć argument, że ono zyska na wartości?

Bo postawienie sprawy raczej mocno pomaga.

No i 99% wypowiedzi ludzi, że "X to dobra inwestycja", "dobra lokata kapitału", "będzie już tylko drożeć" to #!$%@? kompletne.
  • Odpowiedz
@anonimowyrozmowca: Bentleya mozesz też wypożyczać do ślubów.


@conTEq: i to jest dobry tip dla samochodziarzy, kasa jest z tego dobra, znajomego mam z kilkoma autami. Fura za 30 tys zł płaci mu 20 tys zł rocznie. Dobre uzasadnienie do kupienia czegoś chociaż troche egzotycznego.
  • Odpowiedz
@anonimowyrozmowca: Z tej dwójki głosuję na Merca - Patrząc chociażby na W124 - ceny merców w PL są po prostu idiotyczne. A te Bentleye są tyle samo warte od dobrych 10 lat i jakoś nie widzę powodu, żeby miały nagle zdrożeć ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@kuraku: mam jeszcze c215 i c216. c140 zawsze chcialem, tej z ogloszenia nie widzialem, ale nie wyglada zle. Te modele bardzo ciezko sprzedac, ta 140 wisi juz co najmniej od 2-3 miech i zaczynala od 55k.

@conTEq: @KeepCalm: raczej nie potrzebuje robic cyrku, ale jest to jakis pomysl, sa jakies firmy czy apki z takimi ofertami czy trzeba szukac klienta na wlasna reke?

@KeepCalm: sam nie wiem (
  • Odpowiedz
@KeepCalm: sam nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) wszystko chyba na raz ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam kase z ktorej nic nie mam, kupilbym cos to bym chociez pojezdzil czasem. Kasa moze sie przydac za 2-5-10lat, chwilowo to nie jest duzo, ale za jakis czas moze byc inaczej. Kiedys mialem przez 10lat popularny model auta ktore kupielm za uwczesna srednia roczna pensje a
  • Odpowiedz