Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #budujzwykopem #tynkowanie hej mirki w ten weekend bede mial poszeżany otwor garażowy i będe musiał obrobić ten otwór przed zamontowaniem bramy. Kupiłem listwy, obrzutke i tynk atlasa.

Pytania:
1. Czym zamontowac listwy , jakis gips ? budowlany, szary ?
2. Najpierw listwy potem obrzutka , 2 dni i tynk ?
3. Na górny otwór jak lepiej, nałożyć tynk pacą i wyrównać czy jednak narzucac ?
  • 10
@KrowkaAtomowka:
1. Tynk gipsowy / klej gipsowy do gk albo są specjalne kleje montażowe cementowe - szybko chwytają ale masz trochę czasu na dopieszczenie.
2. Jeśli tynk cementowy to tak, zresztą możesz poczytać instrukcję na worku.
3. Przy narzucaniu znacznie lepiej się przylepia, nie dociśniesz tak pacą aby powchodziło we wszystkie szpary jak przy narzucaniu.
@KrowkaAtomowka: Jak chcesz mieć czysto to bez folii się nie obejdzie.
2. Nie widziałem aby ktoś tynk gładził piórem, raczej ściągasz a później paca - styropian, plastik, gąbka - co lubisz i jaki efekt chcesz uzyskać. Dużo zależy od tynku - jeśli jest na drobnym kruszywie (baumit takie kiedyś miał) i masz wprawę to wyjdzie efekt prawie jak gładź.
@jarzyn123: to ja juz wiem ze wyjdzie jak bym robilm cementem z betoniarki z piaskiem z pobliskiej zwirowani, atlas w tej swojej najpopularniejszej zaprawia ma dosyc gruby piasek.

jeszcze jedno pytanie, jak rozpoznajesz albo ile czekasz zeby zacierac ? zlewasz woda czy zacierasz tak na sucho ?
@KrowkaAtomowka: Kolejność obrzutka / listwy to jak wolisz. Na świeżą obrzutkę listew nie przykleisz a świeże listwy możesz obrzucić. Ile czekać - to zależy od zaprawy, grubości, pogody etc. Jak już się nie marze to jest dobre, to już sam musisz wyczuć. Spryskaj delikatnie wodą przed zacieraniem, a resztę to zobaczysz bo takie obróbki nigdy równo nie wysychają.