Wpis z mikrobloga

@FrasierCrane: Dokładnie to.

bądź polzkim rzontem
kradnij ludziom 1/5 z tego, co dostają w ramach odsetek
jednocześnie narzekaj na ludzi, że nie oszczędzają sobie na emeryturę
nie bierz pod uwagę, że stopa inflacji jest 3x wyższa niż to nędzne oprocentowanie w banku, które dodatkowo obniżasz
wspaniałomyślnie wpier&ol obywateli na minę zwaną PPK i głoś jaki to wspaniały pomysł i jak o nich dbasz
ludzie nie wierzą w dobre zapewnienia, bo podświadomie
NyanNyan - @FrasierCrane: Dokładnie to.

bądź polzkim rzontem
kradnij ludziom 1/5 ...

źródło: comment_yzVJpC6lXhipzgEpVeFaV01bcgY5orlm.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Emkej95: Używając skomplikowanej matematyki (proporcji w porównaniu do moich odsetek xD ), obliczyłem że masz na koncie ok. 644 000 zł.

Albo więc trzymasz ponad pół miliona na tym koncie oszczędnościowym, albo fejkujesz, albo nie masz takiego #!$%@? procenta jak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
albo nie mam tak #!$%@? oprocentowania jak Ty, albo nie umiesz liczyć ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


@Emkej95: Obie opcje są wysoce prawdopodobne xD

Ujawniam moje skomplikowane obliczenia:

moje%: 6,65 zł
moja baza: 25 300 zł
twoje%: 169,75 zł
twoja baza: x

x=(169,75*25300):6,65
x=~645 815,79 zł
  • Odpowiedz
co Ty masz 0.3% na koncie?


@dzafel: No co Ty, bez przesady. Mam 0,4% ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wiem, że #!$%@?. Mbank here. Do tej pory po prostu trzymałem na zwykłym koncie cały hajs, niedawno przerzuciłem do konta oszczędnościowego dla oddzielenia hajsu na rozpierdzielenie od tego oszczędnościowego. Plus taki, że mogę wypłacać kiedy chce i ile chcę. Zdaję sobie sprawę, że to nie najlepsza opcja. Ktoś zaproponuje
  • Odpowiedz
@Widzet: Nest Bank oferuje 2.25% na oszczędnościowym do 50k, potem procent lekko maleje. Tam trzymając 100k zł wychodzi Ci właśnie tyle co ma @Emkej95, żadna filozofia.

  • Odpowiedz
@dzafel: No wiem, wystarczy się rozejrzeć. Otworzyłem oszczędnościówkę w mBanku żeby mieć wygodnie wszystko w jednej apce xD Tak, słabo biznesowe to podejście. Rozejrzę się za czymś innym, trudno będę miał 2 apki xD
  • Odpowiedz
@dzafel: Trzeba latać za bankami, bonusami, łapać procenty na lokatach do 20 tys., sprawdzać obligacje. Cokolwiek, bo inflacja przyspiesza, a RPP trzyma niską stopę i mało co daje większy % niż pieniądze rocznie tracą na wartości. Napędzanie konsumpcji jest w naszym kraju ogromne
  • Odpowiedz
A w tym chorym i złym UK mozna złożyć ISA i rocznie zdaje sie 20k£ wpłacać i nie płaci sie odsetek. Wiec po paru latach mozna mieć nieoprocentowane odsetki od powiedzmy 200k£.
Albo dywidendy z 200k zainwestowane na giełdzie xD
Jesli dobrze kojarze pierwsze 100£ z odsetek jest tez zwolnione z podatku, wlasnie po to, zeby uniknąć #!$%@? sie o pensy.

No czemu Polacy wyjeżdżają...
  • Odpowiedz
@dzafel może podpowiesz jak uzyskać ze ~10% rocznie? Skacząc od banku do banku szukając lepszego procentu to dalej jest ok 3% w skali roku nie licząc procentu składanego. Może warto sie zainteresować jakimis obligace itd? Dzięki za odp
  • Odpowiedz