Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem dlaczego Morawiecki uważa, że ludzie powinni mieć mniejsze oczekiwania. Mam na myśli taśmy z tej restauracji "sowa i przyjaciele" gdzie on widzi jako dobre obniżenie oczekiwań ludzi w celu odbudowania gospodarki.

No bo dla mnie jest oczywiste, że jak się obniży oczekiwania ludzi to można by odbudować gospodarkę jak on to widzi i prawie na pewno będzie nimi łatwiej rządzić.

Ale nie rozumiem dlaczego w czasach wszechobecnej automatyzacji ludzie nie powinni żyć na wyższym poziomie?

Moim zdaniem ludzie powinni żyć na coraz wyższym poziomie bo to prowadzi do coraz szybszej ewolucji i postępu technologicznego.

No bo teraz mamy sytuację, że dzieci w szkołach raczej nie uczy się informatyki od układów scalonych i ciągów jedynej i zer tylko od Facebooka, Googla i YouTube (tu proszę o poprawienie jeśli się mylę bo nie mam dzieci)

#ekonomia #polityka #pytanie #pytaniedoekperta
  • 2
@subiektywny111 biednymi łatwiej sterować, rzuć 500zl komuś kto zarabia 2000zl i 8000zl- ten drugi moze nawet zacznie się schylać bo w końcu pieniądz, ale jak pierwszy rzuci się na to tocząc pianę z ust to po prostu odpuści bo pięć stów go nie zbawi ¯_(ツ)_/¯
@ChichyKun:
Nie rozumiem twojej wypowiedzi w tym temacie i też ogólnie co chciałbyś przekazać.
Ja właśnie zauważyłem to u bogatych(nie u tych ogromnie bogatych multimilionerów których z 1 % w społeczeństwie tylko u dorobkiewiczów) , że toczą pianę z ust o każdą złotówkę.
Po za tym odnosząc się sposób dosłowny do 500+ to biednych ten program wykańcza ze względu na duży wzrost cen podstawowych produktów jak żywność a bogaci się bogacą.