Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem dlaczego Morawiecki uważa, że ludzie powinni mieć mniejsze oczekiwania. Mam na myśli taśmy z tej restauracji "sowa i przyjaciele" gdzie on widzi jako dobre obniżenie oczekiwań ludzi w celu odbudowania gospodarki.

No bo dla mnie jest oczywiste, że jak się obniży oczekiwania ludzi to można by odbudować gospodarkę jak on to widzi i prawie na pewno będzie nimi łatwiej rządzić.

Ale nie rozumiem dlaczego w czasach wszechobecnej automatyzacji ludzie nie powinni żyć na wyższym poziomie?

Moim zdaniem ludzie powinni żyć na coraz wyższym poziomie bo to prowadzi do coraz szybszej ewolucji i postępu technologicznego.

No bo teraz mamy sytuację, że dzieci w szkołach raczej nie uczy się informatyki od układów scalonych i ciągów jedynej i zer tylko od Facebooka, Googla i YouTube (tu proszę o poprawienie jeśli się mylę bo nie mam dzieci)

#ekonomia #polityka #pytanie #pytaniedoekperta
  • 7
@imateapot: a już zupełnie niezrozumiałe po co w latach niewymienne baterie.
Jedyne co zauważyłem do wymienna bateria w moim Asus trzymała 2 godziny jak go kupiłem i trzymała te swoje 1,40 godziny po 4 latach użytkowania.
No a w następnym lapky asusa wbudowana bateria padła praktycznie po 6 miesiacach ale już od zakupu nie działała idealnie bo komp całkiem padał(miał ustawione, żeby się nie wyłącza przy niskim stanie) przy 10 a
@subiektywny111: dobra. Przyponijmy sobie o czym w ogóle rozmawiamy:

Morawiecki i Jagiełło dyskutują też dużo o światowych kryzysach gospodarczych. Obecny premier mocno komplementuje działania liderów państw UE Angeli Merkel, Nicolasa Sarkozy'ego oraz Francoisa Hollande'a. Przy czym zwraca uwagę, że oczekiwania ludzi zostały zbyt mocno rozbudzone, a najlepszym lekiem na zmniejszenie tych oczekiwań zawsze była... wojna.

Morawiecki: Mam absolutnie pozytywne zdanie o Merkelowej, Sarkozym czy jak się ten nowy nazywa... Hollande i
@imateapot: no ale ja nadal nie rozumiem po co obniżać oczekiwania ludzi?
Nie wiem po co mi wykres długu do PKB?
No chyba, że Ty masz na myśli to, że politycy zachodnich krajów(tak naprawdę to chyba wszystkie kraje są zadłużone) i Polski brały kredyty na to, żeby spełnić wyższe oczekiwania ludzi i teraz po prostu wpadli na pomysł, że najlepszym sposobem na wyjście z sytuacji jest doprowadzenie do... ponownego kryzysu finansowego?
no ale ja nadal nie rozumiem po co obniżać oczekiwania ludzi?


@subiektywny111: nie każdego będzie stać na wszystko. Tak ten świat jest skonstruowany. Zwykły pracownik najemny nie będzie miał wszystkiego tego, co mu pokazują reklamy. A przynajmniej nie tu i teraz. Kryzys gospodarczy wybuchł ponieważ... nie każdego Amerykanina było stać na posiadanie własnego domu. Niby Ameryka, supermocarstwo bogatych ludzi, ale j tak nadal nie każdy może sobie pozwolić na własny dom.