Wpis z mikrobloga

Dostałem dziś dwa dziwne telefony... Jeden z numeru:
+48221530309 - ukraiński akcent, koleś mówiący po polsku.
Rozmowa coś w stylu czy jestem zainteresowany zabranianiem?
- z jakiej firmy pan dzwoni?
- z firmy "global trading" ( xD ), czy jestem zainteresowany jakimś tradingiem czy wiem co to jest?

Wtf? Sobie myślę, ale zacząłem kojarzyć, że już parę miesięcy temu dostałem taki telefon i powiedziałem, że chcę aby usunęli wszystkie wszystkie dane na mój temat i więcej nie dzwonili. W tym czasie koleś zaczął się mnie już pytać czy to jest mój adres mail i zaczął literować mój adres. Uciąłem krótko:
- oszczędzę naszego czasu, chcę skorzystać z prawa do zapomnienia i chcę aby firma, którą pan reprezentuje usunęła wszystkie dane na mój temat, jeśli tego nie zrobi i zadzwoni do mnie jeszcze raz, zgłoszę to odpowiednim ograną. Koleś rzucił tylko:
- dobrze, rozumiem i się rozłączył.

Po jakiś 1-2h drugi telefon z numeru:
+44856703997 - hinduski akcent, koleś mówiący na angielsku

Rozmowa coś w ten sam deseń tylko jeszcze coś o BTC dodał. Pytam się z jakiej firmy dzwoni, a on że jak mam takie pytania do przełączy mnie do mojego "account manager" ( xD ). Do rozmowy włącza się jakaś babka, chyba native, bardzo agresywna (tak tele-marketowo). Miałem wrażenie, że czekała już obok niego, żeby się dołączyć, bo słyszałem ich na raz i bardzo szybko dołączyła, tak instant.

Kilku-krotnie wymykała się spod pytania z jakiej firmy dzwoni. Była bardzo wyćwiczona, ciągle pytała ile wiem o trading czy dużo bardzo czy tylko wiem co to? Najmniejsza moja reakcja była pretekstem żeby próbować mnie dalej wciągnąć w jej rozmowę-monolog... Co chwila wracałem do tego, że chce wiedzieć skąd dzwoni to rzuciła tylko, że z "Bank Zurich" (czy coś takiego xD ) i dalej swoje... Przerwałem jej:
- I would like you to stop calling me!
- I would like to say you good bay. (czy coś takiego)

I cisza w słuchawce, nie rozłączyła się. Poczekałem chwilę i się rozłączyłem.

Ktoś wie może WTF? Da się ich jakoś zgłosić?

#telemarkieting #afera #rodo #telespam #pytanie
  • 1