Wpis z mikrobloga

Dwa pytania:
1. czasem jak niszczę jakieś bloki, to gra tak jakby się przycina i cofa mnie o sekundę (bloki które przed chwilą zniszczyłem, pojawiają się jako nieruszone). O co kaman?
2. Podczas gry w trybie przetrwania słyszę dźwięk jakby bębnów (albo trąb), a z prawej strony ekranu pojawia się ikonka głowy z dwoma toporkami (chyba). Co to oznacza i gdzie można sprawdzić takie powiadomienia?
#minecraft
  • 9
  • Odpowiedz
@recc te cofki też mi się zdarzają na single player. Co ciekawe w tych nowszych wersjach przy wchodzeniu jest napis joining world. Halo, fbi gracie ze mną w minecrafta?
  • Odpowiedz
@grajek99: Tak na chama, jak grasz to otwórz serwer na lan i wklep komendę /tps
Powinno być 20, jeśli jest mniej to masz za słaby PC. Zmniejsz wtedy zasięg renderowania do ~6. Liczba renderowanych chunków to (2*x)^2 gdzie x to właśnie zasięg renderu. Ps. Mówię o wersji Java.
  • Odpowiedz
@Mr_Aves: to jeszcze jedno pytanie: ginąc wypadają wszystkie itemy, które miałem przy sobie. Jak długo po odrodzeniu są dostępne do podniesienia? (w singlu)
  • Odpowiedz
@recc: Dokładnie 6000 ticków od ich upuszczenia. Czas jest odliczany gdy chunk jest załadowany.
6000 ticków to 5 minut przy nielagującym serwerze. W praktyce często jest to 6-7 minut.
  • Odpowiedz