Wpis z mikrobloga

Rutger Hauer znów zagości w moim cyklu "Zapomniane lub mniej znane filmy ze Złotej Ery VHS"...
Tym razem prezentuję thriller szpiegowski nakręcony na podstawie powieści Roberta Ludluma (tak, tego samego który wymyślił Bourne'a ;) )
To ostatni film wyreżyserowany przez Sama Peckinpaha, w którym oprócz Hauera wystąpił Burt Lancaster, Dennis Hopper, John Hurt oraz Meg Foster.

"Weekend Ostermana" (1983)

**Znany dziennikarz telewizyjny John Tanner (Hauer) wpada na trop tajnej organizacji, która chce wtrącić Amerykę w największy kryzys finansowy w dziejach ludzkości. Tanner dowiaduje się od CIA, że do organizacji należy ... kilkoro jego przyjaciół.

Przyjaciół, z którymi ma właśnie spędzić wspólny weekend w leśnej posiadłości Ostermana (Craig T. Nelson).

Sympatycznie rozpoczynający się weekend z rodziną i gośćmi stopniowo przemienia się w koszmar pełen krwi, podstępów, podejrzeń, zasadzek, ataków i trupów.

To będzie naprawdę niezapomniany weekend - jeśli ktoś go przeżyje...**

W komentarzu kadr z filmu z Rutgerem...

Zwiastun.

Strona Filmweb.

Cały film on-line (lektor, 720p, cda).

⇨ #zlotaeravhs, pod tym tagiem znajdziecie wszystkie wcześniej "przypominane" przeze mnie filmy, jak i kolejne które się pojawią...

A ich okładki "hurtowo" można obejrzeć w zakładce z grafikami...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#szpiedzy #thriller #akcja #ogladajzwykopem #gruparatowaniapoziomu #gimbynieznajo #filmnawieczor

Montago - Rutger Hauer znów zagości w moim cyklu "Zapomniane lub mniej znane filmy ze...

źródło: comment_pxX0MoF3XcQT33bPD3V2dm7Xuvhk5dFB.jpg

Pobierz
  • 6
@getin:

Jeśli ktoś wiedział jaki typ filmu obejrzy, to był z niego zadowolony...
Ale jeśli liczył na totalną akcję , to taki trochę kameralny dreszczowiec szpiegowski mógł go trochę zawieść :P
A przecież film był całkiem dobry w swojej kategorii ;)
Jeśli ktoś wiedział jaki typ filmu obejrzy, to był z niego zadowolony...


@Montago: Widziałem, książkę czytałem, film poniżej średnio imo. Co prawda dawno oglądałem, ale pamiętam, że był strasznie poharatany w montażowni i generalnie ledwo co się działo. Przekaz jasny, tylko co z tego, skoro na ekranie mało co grało. @getin: akcja na eigerze była dużo bardziej skupiona na sobie. :)