Wpis z mikrobloga

Lubię zamawiać gry i książki z UK listami nierejestrowanymi.

Dziś chciałbym się podzielić opinią o sklepie Base.com (moje pierwsze zamówienie tam), ot tak by ktoś zainteresowany kiedyś, był w stanie znaleźć opinie (ciężko o takie z Polski, aktualne i nie straszące ludzi listami nierejestrowanymi).

Dostałem dziś w ciągu 5 dni roboczych grę z Base (wysłana 22 Lipca, dotarła dziś 29 Lipca), zamówienie zapakowane w kartonik, doszło bez żadnych problemów.

Wysłane standardowo za pośrednictwem RoyalMail International Standard (dawniej priority airmail). Jestem bardzo zadowolony z tego sklepu i wraz z TheGameCollection będzie to główny mój sklep do zamawiania gier z UK.

Na przestrzeni lat z UK dostałem sporo książek i już kilka gier wysyłanych tymi listami, zaginięcia w sumie nie istniały poza jednym wybrykiem w dodatku inpostu (bo wtedy jakimś cudem te listy przejmowała nieistniejąca poczta Inpostu, w tym okresie też nie zamawiałem dopóki nie upadli). Wszystko dostaję na czas zazwyczaj w ciągu 4-5 dni roboczych, rzadziej 6-7 dni roboczych.

W internecie można poczytać różne cuda począwszy od "przesyłki z UK lubią ginąć bo kradną", kończąc na tym że RoyalMail jest okropną pocztą. W praktyce wydaje mi się że ci ludzie nigdy nie mieli okazji nic zamawiać w ten sposób, a gadają w taki sposób gdyż listy nierejestrowane cieszą się złą sławą.

Cenię sobie zakupy z tych sklepów bo często mają konkurencyjne ceny (wraz z wysyłką wychodzi taniej niż w Polsce), w dodatku pieniądze za towar / preordery są ściągane dopiero przed samą wysyłką. Więc w razie problemów, braku towaru nie trzeba się tłuc o zwrot, który potrafi trwać.


#ps4 #zakupy #base
Kakaladze - Lubię zamawiać gry i książki z UK listami nierejestrowanymi.

Dziś chci...

źródło: comment_xiKhhjO8Le38XjW2CACEOGbydpBRLyao.jpg

Pobierz
  • 12
@Kakaladze: ponad 30 zamówień od nich, tylko raz miałem problem - paczka szła długo, po 3 tygodniach napisałem do nich z pytaniem czy mają jakieś info co z przesyłką - praktycznie od razu odpisali, że przepraszają za długi czas i wysyłają jeszcze raz. Po czym po kilku dniach przyszła druga paczka, a ta pierwsza też dotarła po jakimś miesiącu (łącznie) - jak napisałem do nich co z tym zrobić, i jak
@Kw4s: Tak tak to prawda, ja dopłacilem jednego pensa by szło z UK, bo z RoyalMailem mam dobre doświadczenia.

Ze Szwajcarii też nie ma problemów z grami, przychodzą w podobnym czasie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kakaladze: ech, a ja niedawno nie kupiłem w Base, bo się właśnie naczytałem, że dostawa długo trwa, i w ogóle ze giną przesyłki.

No nic, info przyda się przy zakupie Death Stranding ( ͜͡ʖ ͡€)

@Rinn: bodaj 7-9 zł

jak napisałem do nich co z tym zrobić, i jak zwrócić to odpisali, że mogę zachować obie kopie.


@Kw4s: miałem podobna sytuacje kiedys z polskim muve.pl (zabawne jeden kurier wtedy przywiózł mi obie kopie gry xD)