Wpis z mikrobloga

Mirki wytłumaczcie mi jak w końcu wygląda przewożenie roweru miejską komunikacja w warszawie? Z tego co widzę, to chyba każdy kierowca interpretuje sobie jak chce. Parę dni temu byłem świadkiem jak kazał jednemu z dwóch rowerzystów wyjść bo może jechać tylko jeden rower. Kiedy indziej byłem świadkiem sytuacji jak nie wpuścił rowerzysty do autobusu chociaż autobus nie był pełny. A ostatnio znajomy mi opowiadał jak jechał autobusem a z nim kobieta z wózkiem. Dosiadł się rowerzysta i kierowca kazał mu wysiąść. Kierowca zatrzymał autobus wyłączył silnik i wezwał straż miejską. Niezła inba się ponoć zrobiła bo rowerzysta najpierw zmusił żeby babka z wózkiem wysiadła ale kierowca dalej nie chciał ruszyć i autobus koło 40 ludzi musiał stać i czekać na straż miejska. A była to linia, gdzieś pod warszawa gdzie rzadko co jeździ. Tak więc rowery mogą w końcu jeździć czy jakieś cyrki muszą się odbywać, żeby przejechać rowerem parę przystanków¯\_(ツ)_/¯ #ztm #rower #kiciochpyta #warszawa
  • 10
@290988: No właśnie nie wiem czy to nie jest problem też trochę przepisów. Napisać w regulaminie, że w danym momencie w autobusie może przebywać jeden wózek i jeden rower i kropka. Ale z drugiej strony w tramwaju jeszcze nigdy nie spotkałem się z sytuacją, żeby rowerzysta był wyrzucony. Pomimo tego, że jechał wózek. To chyba jakaś mentalna skaza niektórych kierowców autobusów¯\_(ツ)_/¯
@290988 ja byłam nie raz świadkiem jak 3 lub 4 wózki chciały wejśc to wywalał kierowca, oczywiście ból dupy u madek i starych bab + groźby o wezwanie policji. Kierowca nie ruszał póki nie było 2 wózków w autobusie.
@Ulany_Utopiec cały pic polega na tym, że tak naprawdę żaden autobus w Warszawie nie ma homologacji na przewóz rowerów ¯_(ツ)_/¯ Możliwość przewiezienia roweru jako bagaż to trochę obejście przepisów przez ztm. Co do ilości wózków czy rowerów, to zależy od tego ile miejsc dla wózków inwalidzkich przewiduje tabliczka w wozie, obecnie maksimum to 2 wózki lub 1 wózek + 1 rower etc. Jeśli w autobusie jest więcej takich wózków czy rowerów to