Wpis z mikrobloga

Jak to w końcu jest?
Powinno się dołączać sprzęt od prądu gdzie jest burza?
Zdania są podzielone. Ja rozumiem że jak się mieszka na wiosce, to przy jebnieciu w słup mogą iść iskry z gniazdek. Ale jak to jest w bloku?
Nie stworzyli żadnych zabezpieczeń?

#burza #elektronika #prad

Czy powinno się dołączać sprzęt od prądu w bloku?

  • Tak 27.2% (34)
  • Nie koniecznie 72.8% (91)

Oddanych głosów: 125

  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Damianowski: jak się spali pierwsze urządzenie to się człowiek uczy

@mmib: no ale jakby jeblo w bloku to raczej powinno spalić wszystkim mieszkańcom w bloku? Jakoś nigdy nie słyszałem o takich historiach
  • Odpowiedz
Ostatnio miałem taką dyskusje z kolegą z pracy. On wyłącz każdy sprzęt gdy jest burza. Gdy zadałem pytanie co robi gdy śpi lub jest w pracy itp. Czy coś kiedyś się wydarzyło? To coś bełkotał, że nic.. dlatego uważam, to za mit chyba, że macie w domu elektrykę z lat 1920 xD
  • Odpowiedz
Ja rozumiem że jak się mieszka na wiosce, to przy jebnieciu w słup mogą iść iskry z gniazdek. Ale jak to jest w bloku?


@Damianowski: Dopóki blok nie stoi na wsi to jest wszystko w porządku.

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ja rozumiem że jak się mieszka na wiosce, to przy jebnieciu w słup mogą iść iskry z gniazdek. Ale jak to jest w bloku?


@Damianowski: Dopóki blok nie stoi na wsi to jest wszystko w porządku.


[]

@karololo: instalacja przeciwprzepieciowo coś tam wytrzyma tyle voltow?
  • Odpowiedz
@Damianowski: Takie zabezpieczenia nie są obowiązkowe i są raczej tylko w firmach i domach elektro-świrów a i tak w wiekszości niepełne, gdzie nawet pełne nie gwarantują skuteczności.
Ja nie wyłączam, ale ten sam ja "sezon burzowy" przeżywam zawalony sprzętem do naprawy.

  • Odpowiedz
@Damianowski: Taki celebryta u nas na tagu :v
Ogolnie jak mam mozliwosc to odlaczam, zaczalem to robic jak kuzynowi spalilo kompa, ktory nie byl wlaczony tylko do gdniazdka podpiety. Przetrwala tylko grafika, reszta do wywalenia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Damianowski: Taki celebryta u nas na tagu :v

Ogolnie jak mam mozliwosc to odlaczam, zaczalem to robic jak kuzynowi spalilo kompa, ktory nie byl wlaczony tylko do gdniazdka podpiety. Przetrwala tylko grafika, reszta do wywalenia.

@Zizoug: na elektrodzie nie chciałem pytać bo bym bana dostał XD
  • Odpowiedz
@Damianowski: Wyłączam odkąd poszedł mi laptop. Blok typowy z lat 90 instalacja pewnie od tamtej pory nie zmieniana.

Jak jeblo w okolicy to zatrzęsły się tylko szyby w oknach,laptop jeszcze chwilę pochodził ale później już się nie włączył.
  • Odpowiedz
@Shogun667: @Damianowski: Najgroźniejsze jest nie uderzenie w blok tylko gdzieś blisko obok. To nie prąd pochodzący od pioruna jest niebezpieczny tylko ten, który wyindukuje się w pobliskich przewodach. Wtedy Twoja instalacja (a konkretnie- zabezpieczenia) nie mają znaczenia bo prąd wyindukuje się w przewodach za bezpiecznikami. I przed tym nie ma ratunku- no chyba, że wypinanie kabla przy samym urządzeniu. Skrajny przypadek ale teoretycznie możliwy.
  • Odpowiedz