Wpis z mikrobloga

Wiem że to kiepskie miejsce na takie pytania ale może ktoś ogarnia temat.

Rozchodzi się o sprawę z ubezpieczeniami OC na samochody w UK otóż jeżeli mam polisę już dwa lata i aktualnie jestem w połowie kolejnego roku (płatne miesięcznie) i nagle sprzedałem obecny samochód i kupiłem nowy a obecny ubezpieczyciel wymyślił cene z kosmosu to wiadomo ze idę do innego który oferuje mi taniej. I tutaj pytanie ponieważ każda firma ubezpieczeniowa po zawarciu polisy wymaga aby w ciągu 2-3 tygodni dostarczyć NCB Certificate.

W warunkach obecnej polisy wyczytałem że jest możliwość anulowania polisy w trakcie jej trwania ale nic sensownego nie piszą poza tym że obciążą mnie opłatą, coś tam zwrócą jeśli nadpłacono i że po ten certyfikat zniżek trzeba zadzwonić.

Chodzi mi jaki jest średni czas oczekiwania aż to przyślą? Liczę się z tym że nie zaliczą mi kolejnego roku jeśli w trakcie przerywam a słyszałem też plotkę że podobno przyślą certyfikat dopiero pod terminie w którym polisa miała się skończyć ale nie wiem ile w tym prawdy, od innych też słyszałem że "dzwonię do nich i mi przyślą" ¯\_(ツ)_/¯

Ktoś przerabiał ten temat? Problem taki że za obecny samochód płaciłem trochę poniżej 67f, a po zmianie na inny życzą sobie 280f miesięcznie gdzie 4 inne firmy oferują mi od 120 do 200f miesięcznie i to tak sprawdzane na szybko w wyszukiwarce bez podawania numeru prawka które także zbija cenę.

Jak to z tym jest?

#uk #emigracja #motoryzacja #ubezpieczenia #oc #insurance #pytaniedoeksperta #wielkabrytania
  • 7
@FeyNiX: papier o NCD dostajesz na maila, albo zaraz po tym jak im zgłosisz rezygnacje, albo niedługo później. Na to się specjalnie nie czeka.

Jak zmieniałem ubezpieczyciela to ogarnąłem to jednego dnia (rezygnacja, NCD, nowe ubezpieczenie, przesłanie NCD)
@Atreyu: Chciałem się upewnić bo wiem jakie są firmy ubezpieczeniowe i w momencie gdy tracą klienta mogą uprzykrzać życie.

Aktualnie mam dwie polisy na dwa samochody, jedna z Zenith Insurance a druga w LV= i z jednej z nich będę rezygnował.
@FeyNiX: ja rezygnowałem z końcem okresu ubezpieczenia (żeby dostać kolejny rok NCD), ale raczej nie ma problemów z rezygnacją

Wprost przeciwnie, jak powiesz że rezygnujesz to jeszcze skalkulują ci lepszą ofertę ubezpieczenia żeby cię przekonać żebyś został ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Atreyu: U mnie sprawa taka że jakos za tydzień lub dwa będę dokonywał zmian i jedna polisa kończy mi się w połowie listopada tego roku a druga dopiero w maju 2020 ale po tej drugiej to nie liczę na cud zwłaszcza że za zmiane użytku samochodu czyli miałem zadeklarowane ze dojazdy do pracy a teraz już nie zamiast obniżyć to chcieli podnieść o 5f miesięcznie.

O kolejny rok zniżek się nie