Wpis z mikrobloga

@stefan_pmp: Do zrobienia zdjęć, wiesz dokładnie gdzie uderzy możesz ustawić aparat specjalnie pod konkretne miejsce, wybierasz otoczenie, nie mówiąc o możliwości przerobienia wężyka spustowego tak aby zrobić zdjęcie na ultra krótkich czasach
  • Odpowiedz
@Bagietek20: nijak wygląda. Jeżeli puszczasz poza okolicami lotniska (kontrolowanej strefy powietrznej) i nic nie podpalisz, to nie za bardzo można ci coś zrobić.

Do czego można się doczepić:

– Paliwo rakietowe – obrót jest ściśle kontrolowany ze względu na charakter użytych substancji (materiały wybuchowe). Chyba że robisz tlen+wodór.
– Lot w kontrolowanej przestrzeli powietrznej, czyli trzeba wyjechać poza okolicę lotnisk https://droneradar.eu/mapa
  • Odpowiedz
  • 0
Mówię o komercyjnych silnikach, nie szło mi z żadnym paliwem amatorskim od CzP na pospolitej saletrze z cukrem kończąc, nawet o ile same mieszanki były w znośnej jakości to zawsze był problem z dyszą która w najlepszym wypadku odstrzeliwała od razu po starcie. Ostatnio zrobiłem model na B4-4 i myślę że w 100% wystarczyłoby na lot na te 300 metrów lekkiej rakiety z drutem
  • Odpowiedz