Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Mam 3000 na rower, chciałbym przerzucić się z 8 letniego MTB lazaro z nieszczęsnymi 26" na jakąś szosowke, triban 500, 520 czy coś z merlincycles na przykład? Warto dopłacać do grupy 105? Będzie to moj pierwszy taki rower, więc nie wiem, czy warto pakować w niego aż tyle. Rower musi być nowy.
#wykoptribanclub #szosa #rower
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zabi96: @jakuba94: no właśnie tego nie wiem, chce robic dłuższe trasy, na tym moim rowerze jakoś idzie, ale chciałbym pokonywać te trasy szybciej, wygodniej, przyjemniej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SZLUGi: zobacz na Rose SL. Fajny sprzęt nawet i na nowej tiagrze pięknie działa a i rama się nadaje do późniejszej rozbudowy
  • Odpowiedz
Warto dopłacać do grupy 105?

no właśnie tego nie wiem, chce robic dłuższe trasy, na tym moim rowerze jakoś idzie, ale chciałbym pokonywać te trasy szybciej, wygodniej, przyjemniej.


@SZLUGi: Jeździ się na ramie i na kołach, nie na osprzęcie. Warto wymienić siodełko, zainwestować w owijkę po zużyciu lub uszkodzeniu fabrycznej.

105 dla ciebie będzie mieć tylko aspekt finansowy - przy odsprzedaży teoretycznie możesz wyciągnąć kilka(naście)% więcej niż przy rowerze z Tiagrą,
  • Odpowiedz
@SZLUGi: Jeśli nie wiesz czy 105 jest ci potrzebna, to znaczy że nie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bierz Sorę, a za resztę kasy kup lepsze spodenki z wkładką, jakiś licznik z pomiarem kadencji, lepsze siodełko i pedały + buty SPD
  • Odpowiedz
@SZLUGi: ja jeżdżę długie trasy na rc500 i jest spoko. Miałem identyczną sytuację, przesiadka z jakiegos starego mtb marki kellys na 26". Kupujesz rower za 2700, do tego szelki, kask i dostaniesz karte podarnkowa, ktora mozna przeznaczyć na uchwyt i bidon i powinno jeszcze na torbę podsiodlowa wystarczyć. Weźmiesz jeszcze nabój do pompowania i masz caly zestaw za około 3020zl tak na oko.
  • Odpowiedz
Bierz Sorę, a za resztę kasy kup lepsze spodenki z wkładką, jakiś licznik z pomiarem kadencji, lepsze siodełko i pedały + buty SPD


@SZLUGi: Bardzo dobrze @Zabi96: pisze, rowery mają siodełka standardowe, jednemu pasuje innemu nie, więc taki bufor finansowy na siodło, buty i spd to dobry pomysł.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mmichal: @Zabi96: SPD trochę się boję, w sensie, jest to myśl przyszłości, ale głównie będę jeździł do pracy, po mieście, jedynie w weekendy dłuższe wypady. Wspinanie i wypisanie co 200 metrów raczej nie brzmi wygodnie. Siodełko mogę przełożyć że starego roweru, jest całkiem ok, ciuchy - fakt, trzeba będzie kupic
  • Odpowiedz