Wpis z mikrobloga

@pawel8511: a jak nie chcę korzystać to mogę nie płacić? W ogóle po co ja z Tobą dyskutuje skoro Ty już mi w pierwszej wiadomości zarzucasz, że mnie żadna nie chce... Skąd w Tobie tyle jadu?
  • Odpowiedz
@malinq: wyluzuj, w pierwszej wiadomości typowe śmieszki, jak to na portalu ze śmiesznymi obrazkami :).

A co do płacenia to płacisz wiele różnych podatków, ten na 500+ wcale nie jest taki wielki.
  • Odpowiedz
@pawel8511: nie ma czegoś takiego jak podatek na 500+, są za to koszta obsługi programu które miały pokryć luki vatowskie (co oczywiście się nie stało) dołożyli nam tak dużo nowych podatków, że nie sposób wszystkie spamiętać, inflacja #!$%@?, ceny rosną. Nie ma żadnego powodu żeby utrzymywać 500+ oprócz kiełbasy wyborczej
  • Odpowiedz
@malinq: Nie nie jest, ponieważ 500+ trafia również w ręce ludzi pracujących. Aczkolwiek uważam, że sam program powinien być adresowany wyłącznie do ludzi pracujących, najlepiej w formie odpisu od podatki
  • Odpowiedz
@szybki_zuk: No oczywiście można je obniżyć tylko czy ktoś to zrobił/robi/zrobi? Skoro tak czy inaczej płacimy i tak czy inaczej nic z tego nie mamy, to niech przynajmniej wróci do mnie 500 pln. Ja od wielu, wielu lat jestem w 2 progu podatkowym i to jest absurd ile się ludziom zabiera pieniędzy, ja chętnie zagłosuje na kogokolwiek kto mi obniży podatki, bez względu na ideologie. Tylko, że tego nikt nie zrobi.
  • Odpowiedz
No oczywiście można je obniżyć tylko czy ktoś to zrobił/robi/zrobi?


@Lilits: Nie rozumiem dlaczego to ma niby być argument :D

Skoro tak czy inaczej płacimy i tak czy inaczej nic z tego nie mamy,


@Lilits: Co to znaczy nic nie mamy? Myślisz, że wszystkie podatki idą na pensje posłów czy co? xD

to niech przynajmniej wróci do mnie 500 pln.


@Lilits: Aha czyli cieszysz się, że zabiorą ci więcej,
  • Odpowiedz
@szybki_zuk:Nic nie mamy - znaczy sluba zdrowa leży, o emeryturach możemy pomarzyć itd, nie wydaje mi się żeby trzeba było to tłumaczyć. Ale jakie podwyżki? Progi podatkowe są identyczne jak były. Z pensji od lat zabierają mi dokładnie tyle samo. I nie przekręcaj moich slow kolego, ja się nie cieszę, że mi się pieniądze zabiera, ale jak już zabierają, to lepiej żeby cokolwiek oddali.
  • Odpowiedz
@Lilits:
Masz takie wujaszkowe chłopskie myślenie.
Ochrona nie służba. Ma problemy przede wszystkich przez to, że miliardy własnie ida na 500+ zamiast na nią. Jest niedofinansowana. Na tą kasę, jaką się tam przeznacza to i tak jest dobrze. Myślisz, że zagranicą jest super wszędzie?

Ale jakie podwyżki? Progi podatkowe są identyczne jak były.


@Lilits: No bo wcale nie ma mnóstwa innych podatków xD Cały czas dochodzą nowe, albo jakieś są
  • Odpowiedz