Wpis z mikrobloga

40/100 #100perfum #perfumy

Ralph Lauren POLO Supreme Oud (2015, EdP)

To jedyny zapach od Ralpha Laurena, który miałem okazję poznać, jednak wywarł na mnie niemałe wrażenie.

Nie jestem fanem oudu. Zazwyczaj staram się go unikać, bo w większości wypadków łączy się go ze słodkimi nutami, które to połączenie jest dla mnie zupełnie nienoszalne. Wolę oud podany wytrawnie, bez żadnej słodyczy. Przedstawicielem tej grupy perfum jest bohater dzisiejszego wpisu, a zarazem jedne z moich ulubionych odowych perfum.

Otwarcie jest sucho-drzewne. To oud z mocnym akcentem cynamonu i drzewa gwajakowego. W składzie jest jeszcze różowy pieprz i wetyweria, których ja za bardzo nie wyczuwam, co świadczy o tym, że całość jest kompozycyjnie bardzo spójna.
Później jest tylko lepiej. Jest dość liniowy, więc to, co mamy na początku, będzie z nami już do końca.

Ogólnie to zapach jest świetny, ale muszę mu ująć punkt za jego... Dojrzałość. Nie jest to kompozycja dla każdego i na każdą okazję. Jest ciężki, wytrawny, wyniosły i dostojny. Pasuje bardziej na wieczorny bal, niż wyjście z kumplami do baru.

Oczywiście zastosowanie typowo jesienno-zimowe.

Czas na bardziej optymistyczną część wpisu, mianowicie - parametry użytkowe. Trwałość na skórze jest u mnie na poziomie ok. 12h przy projekcji na ok. 1.5m przez 4h. Obecne wypusty TF (a w szczególności Oud Wood) mogą mu co najwyżej pozazdrościć.

Typ: oriental woody
Zapach: 9/10
Trwałość: 9/10
Projekcja: 7/10
Oryginalność: 9/10
Komplementy: 6/10
Podobne zapachy:  TF Oud Wood
Cena: 200 zł za 100 ml

tl;dr

KaraczenMasta - 40/100 #100perfum #perfumy


Ralph Lauren POLO Supreme Oud (2015, ...

źródło: comment_MO0abVjhkk1AKMC4vxYVX18NxbPPAoXg.jpg

Pobierz
  • 6
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KaraczenMasta: kolego, przegladam wszystkie wpisy jakie masz, i zastanawiałem sie czy było cos z RL. Mam pewien problem, a mianowicie moich ulubionych flakonów juz nie ma w produkcji chyba - Big Pony Collection 3, zielona. Tu opis
Połączenie wibrującej mięty i imbiru wyzwala chęć do przeżycia fascynującej przygody i wyzwań,czekających pod otwartym niebem.
Sport, uwodzenie i styl.Zielony kolor flakonu,podkreśla energię drzemiącą w zapachu.
Adresowany do młodych,ambitnych mężczyzn ceniących elegancję i sportowy