Wpis z mikrobloga

@LazyInitializationException: wydaje mi się, że jeśli chodzi o "customizowalność", to KDE ma możliwość edycji niemal każdego elemementu Desktopu i jest to out-of-the-box (czasami można to uznać za wadę, bo ilość opcji może przerazić). Żeby uczycić z Gnoma ładny DE trzeba dogrywać jakieś pluginy, tematy itd., które mogą uczycić desktop mniej stabilny. Takie mam przynajmniej doświadczenia.
Co do ilości zajętego miesca to, np. w openSUSE obraz Live KDE jest 15 MB
  • Odpowiedz
to KDE ma możliwość edycji niemal każdego elemementu Desktopu


@xnchuck: Nope, do osiągnięcia rzeczy, ktore sporo DE ma od razu w kde trzeba pisać albo własny motyw albo pzerabiać kod plasmoidów. GTK dalej się nie integruje z KDE. Na kde jets małó motywów. Plasmoidy się źle integrują z motywami kde. Sporo plasmoidów trzeba dograć ręcznie.

KDE w większości to DE jednej/dwóch konfiguracji.

Przykład niżej. Tego co mam na screenie nie
Kryspin013 - > to KDE ma możliwość edycji niemal każdego elemementu Desktopu

@xnch...

źródło: comment_UCOjyUTGr0dTY7CG3zXOH3cWhWsuJcLs.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kryspin013: fakt, nie wszystko da się zrobić. Np. próbowałem w KDE zrobić appmenu na pasku jak masz na screenie. Są jakieś mody do dogrania, ale nie działa do dobrze z wieloma aplikacjami. Oczywiście nie hejtuje gnome/gtk+ bo są pod egidą FSF, ale jakoś bardziej podobają mi się apki na Qt i uważam że w KDE jest większa spójność i współpraca ze sobą wielu aplikacji. Zwłaszcza z pakietu PIM (akonadi).
  • Odpowiedz
i uważam że w KDE jest większa spójność i współpraca ze sobą wielu aplikacji


@xnchuck: Tak, ale tylko aplikacji KDE. Aplikacje GTK się źle integrują ze środowiskiem. QT też czasami tak sobie. No i aplkacje QT pod środowiskami GTK działają super, z kolei aplikacje KDEQT już do dupy, często im się sypią motywy i ne potrafią się dostosowac do UI albo w ogóle nie korzystają z wbudowanych motywów wewnątrz aplikacji
  • Odpowiedz
@Kryspin013: wszystko zgoda, ale aplikacji KDE jest tyle i są tak dobre, że W ZASADZIE na upartego nie trzeba wychodzić poza nie i testować pozostałe ;) Poza tym uważam, że Twoje opinie na temat "działania do dupy" aplikacji KDE/Qt w innych środowiskach i odwrotnie - GTK w KDE - są mocno przesadzone.
one more thing: porównaj sobie desktop Plasmy tuż po zainstalowaniu, z Gnome/XFCE po zainstalowaniu. Wrażenia takie jakbyś porównywał
  • Odpowiedz
wszystko zgoda, ale aplikacji KDE jest tyle i są tak dobre, że W ZASADZIE na upartego nie trzeba wychodzić poza nie i testować pozostałe


@xnchuck: co to za bzdura jest xD

Poza tym uważam, że Twoje opinie na temat "działania do dupy" aplikacji KDE/Qt w innych środowiskach i odwrotnie - GTK w KDE - są mocno
  • Odpowiedz