Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Myślę o zaręczeniu się z moją dziewczyną. Nie mam jednak zamiaru mieć dzieci.

Czy powinienem jej to powiedzieć zanim się oświadczę?

Z jednej strony uważam że w pierwszej kolejności powinno się podjąć decyzję czy chce się z kimś być na całe życie, a dopiero potem rozstrzygać kwestię posiadania dzieci. Z drugiej jednak obawiam się, że warunek posiadania potomstwa może być dla dziewczyny kluczowy w perspektywie związku mającego być przynajmniej w teorii "tym jedynym" i "na zawsze". Nigdy nie rozmawialiśmy o tym wprost, jednak podejrzewam, że ona chciałaby mieć dzieci. Chcę się oświadczyć i zadać pytanie czy zostanie ze mną do końca życia. Ślubu nie zamierzam zawierać.

W dużym skrócie - mieszkamy od niedawna razem, jesteśmy w podobnym wieku, dwa lata temu skończyliśmy studia pod koniec których się poznaliśmy. Moja dziewczyna jest wyjątkowo piękna. Jestem jej pierwszym chłopakiem. Nie ma między nami żadnych toksycznych sytuacji. Różni nas kwestia podejścia do religii. Ona chodzi do kościoła i określa się jako katoliczka. Ja jestem gdzieś pomiędzy agnostykiem, a ateistą. Nie generuje to jednak konfliktów.
Pomimo młodego wieku udało mi się zdobyć dobre stanowisko i chciałbym w okolicach trzydziestki wyjechać za granicę do jakiegoś bardzo dobrze rozwiniętego miasta. Moja dziewczyna nie wyklucza wyjechania z Polski, trochę się jednak tego boi.

#zwiazki #slub #antynatalizm #pytanie #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje

Czy powinienem powiedzieć przed oświadczynami, że nie chce mieć dzieci?

  • Tak 95.7% (224)
  • Nie 4.3% (10)

Oddanych głosów: 234

  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: Powinieneś.Tak samo jak inni powinni szanować niezależność i samodzielność Twojej decyzji o nieposiadaniu dzieci i nie narzucać tu swoich poglądów, tak samo ty uszanuj, że ona chce mieć potomstwo i nie narzucaj jej swoich wyborów, bo tylko unieszczęśliwisz ją i siebie.
Gdybyś tu chciał mieszkać w X, a ona w Y, to oznajmiłbyś jej o tym dopiero po wybudowaniu domu w Y? Sytuacja opisana powyżej jest analogiczna.Dorośli takie rzeczy wyjaśniają
@AnonimoweMirkoWyznania: Przecież takie rzeczy jak chęc posiadania dzieci itd. powinniście jakoś obgadać zdecydowanie wczesniej, na etapie spotykania się i poznawania ludzie rozmawiaja o takich rzeczach żeby sprawdzić czy ta osoba, z którą się spotykają ma takie same cele, priorytety co my.
Poza tym po jaką cholerę chcesz się jej oświadczyć skoro nie chcesz brać ślubu???
Chcę się oświadczyć

Ślubu nie zamierzam zawierać.


@AnonimoweMirkoWyznania: #logikaniebieskichpaskow

Przecież oczywistą oczywistością jest, że podczas oświadczyn pytasz "Czy wyjdziesz za mnie?" albo "Czy zostaniesz moją żoną"?". Na #!$%@? chcesz się oświadczać, skoro ślubu brać nie chcesz?

I jak Twoim zdaniem takie oświadczyny mogłyby wyglądać? O co zapytasz klękając przed nią i wyznając miłość?

Wróc do gimnazjum, bo masz myślenie na poziomie ludzi, którzy tam chodzą.