Wpis z mikrobloga

Właśnie obejrzałem dokument na Netflixie "Hakowanie świata" i polecam każdemu.
Jest tam pokazane jak zbieranie danych, targetowanie i manipulacja (też fake news) wpływa na dzisiejszy świat.
Dokument skupiony jest na Cambridge Analytica i poniekąd Facebooku. Mówi też o kampanii w USA i Brexicie w kontekście
Cambridge Analytica. A zapewne "druga strona" w jednych jak i w drugich wyborach działała podobnie

Warto go zobaczyć aby dostrzec jak łatwo można nami manipulować
Cambridge Analytica już nie ma ale na pewno będą, albo już są, inni którzy zmanipulują nas aby coś osiągnąć. Sam jestem przekonany że nawet ten dokument w jakimś stopniu to manipulacja.

Nie narzucam żadnych wniosków. Warto go po prostu zobaczyć i zastanowić się nad nim nie raz, a dwa razy - tak jak nad innymi informacjami które przyswajamy.

Jak ktoś jest dalej sceptyczny to polecam aby zobaczył choć 3 minut filmu i zastanowi się nad nimi
#netflix #trump #cambridgeanalytica #dokument #brexit #facebook
ipkis123 - Właśnie obejrzałem dokument na Netflixie "Hakowanie świata" i polecam każd...
  • 6
Brexit: The Uncivil War para-dokument wyprodukowany przez Channel 4 z zywsza akcja jest niesamowity i porusza tematy zbierania danych. Polecam wszystkim.