Wpis z mikrobloga

  • 1
@Slowbro moja sytuacja jak wynajmowalem mieszkanie. Patrzę ogłoszenie, liczę całość 1880zl, jadę te 200km dalej zobaczyć te mieszkanie, wszystko super, pytam gościa czy 1880, on odpowiada tak tak i wylicza po kolei koszty, dopiero po jakiejś godzinie kiedy miałem już przelewać kaucję okazało się że jednak miesięcznie wychodzi 2100, co wykracza poza mój budżet, jakby ludzie wpisywali od razu całe kwoty w ogłoszeniu może takie pomyłki by nie wychodziły
  • Odpowiedz
@Slowbro: Lata temu podbiłem do ogłoszenia "od 100 zł" bo mieszkanie i lokalizacja były dla mnie igła.Po oglądaniu ceny się nie dowiedziałem bo pierwsza do ogarnięcia była opłata 350 zł za wejście i fatygę właściciela xD
  • Odpowiedz
tak samo obowiązkowe pole VIN na otomoto i olx + data pierwszej rejestracji i numer rejestracyjny jeśli auto zarejestrowane w Polsce


@vargemp I niech OtoMoto samo zaciąga z systemu państwowego dane takie jak daty przeglądów rejestracyjnych, stany liczników, liczba poprzednich właścicieli itd. i wstawia je do ogłoszenia
  • Odpowiedz
@Slowbro: w zasadzie to nie czynsz i całość tylko odstępne oraz czynsz - czyli 2 rzeczy które składają się na koszty stałe. Na całość składają się jeszcze koszty zmienne, a tych właściciel nie jest w stanie podać.
  • Odpowiedz
@tylkostrimi: Jeżeli wynajmuje już od dłuższego czasu to powinien znać i może podać orientacyjne żeby wiadomo było czego się spodziewać. Oczywiście jeden gotuje w domu, inny je na mieście, jeden myje się dwa razy dziennie, a inni tylko jak idą w piątek do klubu ;p ale jednak jakieś tam przeciętne koszty zmienne wypadałoby podać.
  • Odpowiedz
@trolljaskiniowy: Mi chodzi o to, że w ogłoszeniu nie było o kaucji ani słowa, a potem facet udał głupa. Miałam prawo zakładać, że jej nie chce, skoro wymienił tylko koszty bieżące :) A to ile może wynosić już zależy, bo jak ktoś udostępnia mieszkanie z meblami sprzed 30 lat i życzy sobie tyle pieniędzy od ręki, według mnie zasługuje na wyśmianie.
  • Odpowiedz
no bo to jest clou, obstawiam że większość wolałaby podawać całość, ale wtedy ich ogłoszenia lądują za cwaniakami więc robią tak samo. I faktycznie olx jest tu najlepszym adresatem


@hitherto: nie jest to wg mnie prawda. Podczas kilkutygodniowego szukania mieszkania przekonałem się, że jest to istny wyścig. Ostatnio zwalniałem mieszkanie i żeby ominąć 3-miesięczne wypowiedzenie umówiłem się z właścicielem, że sam znajdę następcę i dałem ogłoszenie. Jak tylko ogłoszenie ukazuje
  • Odpowiedz
@Slowbro: w czynszu większa część jest za media. A te się różnią w zależności od zużycia. To co podać, jest ktoś ma zwroty? A wynajmujący ma koparki z Radeonów?
Tak trudno sobie wyobrazić ile czynszu będzie się płacić?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Slowbro: Bardzo dobry pomysł, oby ktoś z #olx go wprowadził, o ile jest ktoś tutaj na tym portalu.
Szukam mieszkania, patrzę 2k więc spoko. Otwierasz ogłoszenie, a tam 2k + 400zł czynsz + liczniki, no i ewentualnie garaż za 200zł xD.
Szukam załóżmy do 2200zł, 2 pokojowego, jakieś 40m2. Elegancko ustawiasz filtry, a tu wychodzi 2700zł i tak prawie w każdym ogłoszeniu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@skyluker: Powinno się podobać łączną cenę wynajmu mieszkania z czynszem, a liczniki oddzielnie. Wiadomo, że zużycie gazu, prądu jest indywidualne. Ja płacę z 50zł, a ktoś może ponad 100zł. Zaliczki na wodę i ogrzewanie są wliczone w czynsz, jeśli zużyjesz więcej, dopłacasz. Proste, nie?
  • Odpowiedz
@danio_96: a jeśli zużyjesz mniej masz zwrot. Internet też mam wliczyć?
@danio_96: skoro w każdym to może szukaj w przedziale do 1500?

Jednym słowem podana jest cena czystego wynajmu, do której należy doliczyć sobie media i że 200-300 złotych czynszu. Widły z igły.
  • Odpowiedz