Wpis z mikrobloga

  • 454
@r4do5 no bo to jest clou, obstawiam że większość wolałaby podawać całość, ale wtedy ich ogłoszenia lądują za cwaniakami więc robią tak samo. I faktycznie olx jest tu najlepszym adresatem
  • Odpowiedz
@hitherto plusować komentarz tego Mirka,bo ma rację. Każdy chce przede wszystkim wynająć mieszkanie, nawet najbardziej dobre dusze mogą ulec praktykom stosowanym przez januszy widząc jak olx nie robi porządku z takimi ogłoszeniami.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@wykopiwniczanin: Im prostszy system tym lepszy. Dwa pola na kwoty do wypełnienia, w opisie rozpiska, jak się nie zgadza to zgłoszonko, olx robi zrzuconko i daje warna, a przy recydywie bana na nr telefonu. Gdzie tu wprowadzanie obostrzeń? To już powinno być w regulaminie
  • Odpowiedz
@Slowbro: też trafiłam na jakiego Janusza, wszystkie kwoty podane w ogłoszeniu to umówiłam się na oglądanie itd - mówię, że mi się podoba wymieniamy koszty a ten nagle wylatuje że kaucja w wysokości miesięcznej opłaty i że coo, nie podał w internecie? Ojej, zapomniało mu się ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tfu na takich
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 30
@Slowbro: tak samo obowiązkowe pole VIN na otomoto i olx + data pierwszej rejestracji i numer rejestracyjny jeśli auto zarejestrowane w Polsce
  • Odpowiedz
@Slowbro: szukałem mieszkania do wynajęcia w Szczecinie i nie znalazłem takiego ogłoszenia, które by miało podane wszystko w cenie przy ogłoszeniu. Oczywiście klikałem w ciekawe finansowo, a potem 400+ czynsz xD gardzę. W końcu wynająłem gdzie wszystko było napisane w opisie ogłoszenia.
  • Odpowiedz
@hitherto: co z tego że lądują za cwaniakami, jak koleś poda mi cenę która mnie interesuje a po wejściuu w ogłoszenie czy wymianie wiadomości i tak nie wynajmę od cwaniaka bo cena nagle wzrośnie o 1/3 czy 1/2. To jest tylko strata czasu moja i cwaniaka. Więc wolę już żeby ogłoszenia lądowały za cwaniakami, niż umawiać się kilka dni a na miejscu cwaniak ogłaszała zadowolony że jeszcze 400 stówki za
  • Odpowiedz
@r4do5: Czynsz i media nie będą wchodziły w opłatę za wynajem, bo nie będą również figurowały na umowie wynajmu. Gdyby łączyć te koszta, to wynajmujący musiałby odprowadzać podatek dochodowy od kosztu mediów i czynszu, które nie stanowią przecież jego dochodu.
  • Odpowiedz
  • 11
@Slowbro ja wynajmuje mieszkania - jak dam 1500 że wszystkim za kawalerkę to nikt nie dzwoni. Jak dam 1250 i w opisie że czynsz 250 płatny dodatkowo to telefon nie milknie ¯_(ツ)_/¯ Tylko 2 pola rozwiążą problem
  • Odpowiedz
@Slowbro: widzę to tak:
nieuwzględnianie mediów - ok, wysokość opłat za nie zależy od najemcy (dla uproszczenia możemy pominąć temat opłat zryczałtowanych)
nieuwzględnianie czynszu dla administracji - rak, są to stałe opłaty, niezależne od najemcy, tak czy siak właściciel musi je wnosić, powinien je uwzględnić w cenie najmu
  • Odpowiedz