Wpis z mikrobloga

@zmasowanyatak: a niby czemu? Czynsz w większości spółdzielni tez jest zmienny, Np z powodu naliczania prognozowanego zużycia wody. Kwota najmu to kwota za sam wynajem, nie za dodatkowe opłaty.
Ponadto podatek opłaca się od kwoty dochodu, a kwota opłat dochodem nie jest, dlatego właśnie są te opłaty często rozdzielane.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 40
@Reziak: bo mnie, jako klienta, guano obchodzi co i ile musi oddać właściciel mieszkania, ja chcę wiedzieć ile mam zapłacić, komu i gdzie
I o ile zrozumiem jakieś wahania związane z np. ogrzewaniem (Jeśli dowiem się o nich od razu, a nie jak grzanie się zacznie), to 'oferta pokój 700 zł (+300 czynsz +200 media +100 Internet i śmieci)' leci od razu na równi z tymi bez zdjęć jako gówniana
Jak
@Hold_My_Member: bywa? To standard jest. Ostatnio kiedy szukałem mieszkania jeden typ był na tyle bezczelny, że po potwierdzeniu przez telefon ceny wynajmu na miejscu powiedział + 450 zł czynszu... Do następnego tak podejrzanie taniego mieszkania pojechałem już z kumplem i po podobnym kwiatku: "żona zapomniała pewnie wpisać w ogłoszeniu, że jeszcze czynsz dojdzie", powiedziałem, że ja zapomniałem powiedzieć przez telefon, że przy takim wałku kasuję 150 zł za dojazd i straty