Wpis z mikrobloga

@pan-violaceus błonnik przechodząc przez nasz przewód pokarmowy chłonie wodę. Gdy ilość wody jest odpowiednia - masy kałowe ulegają rozrzedzeniu i wypróżnianie jest ułatwione. Gdy wody jest za mało - błonnik wiąże wodę obecną w przewodzie pokarmowym, masy kałowe wysychają i paradoksalnie błonnik doprowadza do zaparcia.
  • Odpowiedz
@dyslexia: człowieku podaje informacje ludziom zeby ich ostrzec żeby mieli jakas wiedzę na ten temat a nie wybiorą się do lekarza jak z dupy będą mieli fontanne krwi i raka na watrobie w stadium G3. Po co się rzucasz. Widzę że jest to coś popularny motyw na wykopie i nie przepuszczam że ludzie siedzą w swoich smrodach 15 min przeglądając smartphona
  • Odpowiedz
@rafal-heros: ale ja się nigdzie nie rzuciłem tylko wam chciałem rzucić światło na to że jednak ludzie lubią spędzać czas w kiblu w ciszy i spokoju a nie że mają problem z wysraniem się, calm down. A rzeczywiście jak ktoś ciśnie i ciśnie i gówno leci (w sensie nic nie leci (ʘʘ)) to jak najbardziej powinien iść do lekarza. Krew z dupy to już srogi problem,
  • Odpowiedz
@rafal-heros: tak, ludzie siedzą 15 minut w kiblu na telefonie, bo to spoko opcja na odcięcie się od wszystkiego. Idąc twoim rozumowania pół wykopu musiałoby iść na kolanoskopie.
Poza tym gastrolodzy starają się jej nie wykonywać u młodych ludzi, bo
1. Rak jelita grubego rozwija się z reguły ok. 50 roku życia
2. Wykonuje się je pod znieczuleniem, wiąże się z wieloma nieprzyjemnościami
  • Odpowiedz
@Kieres: z reguły tak ale od 30 roku życia zaleca się robienie badania co 5 lat. Mój a dziewczyna ma 40 lat, jej znajoma 34, obok leżała dziewczyna30 lat. Wszystkie z rakiem jelita. 34 letnia już miała zajęta wątrobę i płuca , przy obecnej diecie bogaczy rak jelita staje się w coraz wcześniejszym problemem Napisałem że trzeba się martwić jeśli długo siedzisz i kupa jest cienka. Nie rozumiem jak można
  • Odpowiedz