Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do zakupu jakiegoś minivana i mam finalnie opcje jak w ankiecie poniżej. Co myślicie? Mile widziane opinie od użytkowników takich aut

#samochody #opel #renault #peugeot #citroen

Co wybrać?

  • Opel Zafira B/C 16.7% (23)
  • Peugeot 5008 I 14.5% (20)
  • C4 Grand Picasso I 10.9% (15)
  • Grand Scenic II/III 5.8% (8)
  • Grand Espace 8.0% (11)
  • Ford S-Max I 44.2% (61)

Oddanych głosów: 138

  • 24
  • Odpowiedz
@ReinmarKrakau: ja bym brał forda w 2.0 tdci. Bardzo sobie chwalilem ten silnik, ale spotkałem typka, ktory piał z,zachwytu nad swpim chyba 2.2 benz coś ponad 200KM. Smax jest wygodny i sprytny. W 5008 byłem tylko pasażerem. Wygod nie było
  • Odpowiedz
@ReinmarKrakau: 3 lata temu także miałem taki dylemat i wybrałem Toyotę Verso. Tylna kanapa składa się z 3 niezależnych foteli. Bagażnik jest bardzo duży. Silniki mają bardzo dobre i nieprzekombinowane. Kasowo chyba najtaniej spośród wymienionych. Nie brałem tego auta w ogóle pod uwagę, dopóki nie usiadłem w środku.
  • Odpowiedz
@ReinmarKrakau: Dorzuć do listy Chrysler Voyager/Dodge Caravan, ewentualnie oba w wersji Grand (jeszcze większe). Ogólnie polecam zainteresowanie tymi autami, jeden z niewielu samochodów typowo "rodzinnych" w którym można się zakochać (ʘʘ)
  • Odpowiedz
Jeździłem przez 3 lata Zafirą B 1.8 B+G. Rewelacyjne auto. Większe w środku niż na zewnątrz, bardzo dobrze się prowadzi i na LPG nie sprawiało problemów. Dwa dodatkowe miejsca raczej dla dzieci, dorośli się mieszczą na stołkach z bagażnika, ale cierpią
  • Odpowiedz
@ReinmarKrakau: S-Max z 2.0 TDCi. Były dwie wersje mocy - 140 i 163 konie. Ten sam silnik. Nawet jak kupisz najsłabszy, to bez problemu zachipujesz na 163 konie. Ale ja bym szukał wersji po lifcie - lepiej wyposażone są. Uważaj na skrzynię powershift - jest fajna, ale jak się coś wysypie - to drenuje portfel. Raczej szukaj wersji titanium lub titanium s z converse, bo nie są dużo droższe od trenda,
  • Odpowiedz
@ReinmarKrakau: Ja bym wybrał między S-Maxem a 5008.... Mamy 5008 w firmie.. z 1,6 HDI - już ma nakręcone 330kkm i lata jak nowy.. miejsca całkiem sporo...

S-Max pod kątem ilości miejsca co prawda nieporównywalny do 5008, ale jak zerkałem kiedyś na ogłoszenia... to przy podobnych rocznikach ma sporo większe przebiegi...

Dla mnie S-Max ma tą zaletę, że ma cupholdery wygodne... a i bodaj też peugeotowskie silniki 2,0 HDI, które są
  • Odpowiedz
@ReinmarKrakau: Mam Zafire C FL 2.0 CDTi 170KM i póki co jest ok. Przejechałem nią już 50kkm i raz wylądowała na gwarancji na wymiane sterownika kabinowego. Czy polecam? I tak i nie. Jeździ się nią całkiem ok, ale tylko poza granicami kraju (mieszkam w Niemczech). W Polsce na dziurach masa rzeczy trzeszczy w kabinie i to potrafi drażnić. Moja wersja ma 7 miejsc - dwa fotele chowane w bagażniku. Tylni rząd
  • Odpowiedz
@ReinmarKrakau: @OrzechowyDzem: @jakis_login:
Ford tyle że normalne prawilne Galaxy a nie żaden gówno-smax. Smax to galaxy, tylko z zepsutym tyłem, żeby niby bardziej dynamiczniacko wyglądał. Wygląda jak wygląda, a przez to w trzecim rzędzie ciasno, a bagażnik mniejszy.

Córce kupiłem Glaxy 2010 r. 2.0 TDCI na pierwsze auto, już 1,5 roku jeździ, zrobiła 35 000 km i jest wszystko dobrze. Bardzo fajne auto.
  • Odpowiedz