Wpis z mikrobloga

ostatnio sie zajarałem tym tematem wykopków , zaczalem ogladac niektore filmiki na jutubie i ciekawi mnie ten temat czy to jest w koncu legalne czy nie , niektorzy mowia ze so niektorzy uciekaja jak widza policje ktos sie wypowie czarno na bialym jak to jest ?
#wykopki #wykrywaczmetalu
  • 6
  • Odpowiedz
@mafi20: Z tego co oglądałem i czytałem, ale sam dopiero tak jak Ty jestem „zajarany” tematem to można chodzić z wykrywaczem, tylko zależy czego szukasz
  • Odpowiedz
@mafi20: możesz kopać wszędzie o ile masz pisemne pozwolenie właściciela ziemi. Jeśli jest to pole to podpis chłopa, jeśli las to podpis nadleśnictwa. Nad Bałtykiem czesanie piasku jest legalne. @wasilil
  • Odpowiedz
@mafi20: To zależy:
Jeśli chcesz szukać pogubionej kasy na plaży możesz to robić bez żadnych papierów.
Jesli chcesz zbierać puszki po piewie to nie kupujesz wykrywacza metalu tylko chodzisz w miejsca w których bawi sie młodzież.
Jeśli chcesz szukać staroci potrzebujesz zezwolenia z Biura wojewódzkiego Konserwatora Zabytków lub odpowiedniej delegatury. Filmy o tym, jak uzyskac zezwolenie do obczajenia na youtubie. I przede wszystkim nie słuchasz bajek o zgodzie właściciela terenu (chociaż
  • Odpowiedz