Wpis z mikrobloga

@yeloneck: Czy ja wiem... Ze cztery minuty? Może siedem, jak nie jesteś wyrobiony.

Rozwieszenie CAŁEGO tego zestawu ze zdjęcia nie wymaga zastosowania ani jednego węzła.
Wszystko na pasach, aluminiowych karabinkach, Dyneemie i hardoksowych ciętych na zamówienie haczykach.
@Afrati: po co te odciągi po bokach? Co jest lepsze w takim hamaku od taniego chińczyka którego przywiązują po prostu linami? Pytam bez spiny nie mam porównania, spałem tylko kilka razy w takim zwykłym i oprócz trapu to nie wiem co mogło by być lepsze :)
@Radus: Tani chińczyk będzie z nieoddychającego materiału, zazwyczaj o niezbyt przyjemnym odczuciu "dotykowo". Większość chińskich hamaków to 260-280cm. Draka ze zdjęcia ma 330cm, co przy klasycznym leżeniu "po skosie" daje rewelacyjny poziom wygody.

Odciągi po bokach są z shockcordu - po polsku "gumosznurka". Dzięki ich zakotwieniu mamy podwyższony komfort leżenia, bo moskitiera rozciąga się sama na boki, jak na poniższym zdjęciu.

Moskitiera jest odpinana, można ją całkiem zdjąć i schować w
Afrati - @Radus: Tani chińczyk będzie z nieoddychającego materiału, zazwyczaj o niezb...

źródło: comment_pfVcciFgc26oIWRuVcBnnILDn0WWHnCN.jpg

Pobierz
@Xirate: Trochę to niestety kosztuje.
Draka, czyli hamak z zawieszeniem to w przedsprzedaży 630, normalnie 700zł. Tarp Heksa - czyli to zadaszenie nad hamakiem, kosztuje, o ile pamiętam, 470zł. Śledzie chodzą po dyszce, potrzeba 6. Podpinka letnia to 400zł, podpinka na zimę to 460zł. Śpiwór to już różnie. Ja wspieram polskie firmy, więc mam Pajaka Core 400, kosztuje ok 1200zł i jest świetny.
@Xirate: Wersja budżetowa?
Hamak z Decathlonu za 45zł, Tarp z Decathlonu za 99zł, taśmy do montażu na relingach samochodowych 15zł, z 10m repsznura 15zł, do tego karimata za 30zł do hamaka i śpiwór za ~200zł.
Będzie mniej zajebiście, ale wciąż całkiem fajnie ;)
@reroute: Przeszkadza, ponieważ leżąc na karimacie w hamaku i tak dotykasz dużą częścią ciała brzegów hamaka.
Dlatego karimata w hamaku to taka ostateczność, częściej stosuje się podpinki.